| Classy a întrebat:

Niste masti naturale de fata care inlatura cosurile? Sa fie eficiente..multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca urmatoarea masca:
1 albus de ou, 1 lingurita de miere, un sfert de lingurita de otet de mere (sau lamaie). Le amesteci bine, apoi aplici continutul pe fata. Lasi sa actioneze 20 de minute (chiar daca se intareste mai repede).
Eu am fost multumita de rezultate.

6 răspunsuri:
| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Uite : http://www.ecursuri.ro/......riste.html sau In primul rand trebuie sa acorzi atentie alimentatiei: fara dulciuri, grasimi, junk food, sucuri! In al doilea rand trebuie sa mergi la un cabinet de cosmetica pentru o curatare a tenului, iar cosmeticiana trebuie sa-ti recomande diferite creme pe baza de antibiotic daca problema este foarte grava, daca nu folosirea gamei complete de produse Clearasil (sapun abraziv, lotiune astringenta si crema antiacneica) de minim 2ori/zi te va ajuta ca intr-o luna sa scapi de o mare parte din probleme!

Foarte important, nu zgandari cosurile, nu pune mana pe fata si spala-te cu produsele mentionate mai sus de cate ori ai ocazia. Poluarea, praful etc. determina incarcarea excesiva a porilor! Daca nu reusesti cu produsele acestea si cu ajutorul unei cosmeticiene singura solutie este un medic specialist dermatolog care in urma unor teste iti poate recomanda un tratament mult mai specializat si personalizat! Cu fata nu este de glumit! Dar cel mai bine ar fi sa mergi si sa iti faci un control la dermatolog

| Melek27 a răspuns:

Amesteci putin gel de dus cu malai(sa fie tarisor) si il tii pe fata cam 5 min. si eu am problema cu cosurile, insa o metoda mai 'delicioasa' laughing ar fi o lingurita de scortisoara cu o lingurita de miere(le amesteci si dai pe fata, vezi sa nu-ti curga, daca da, atunci mai pui scortisoara)winking ambele mi-au folosit. alege una din ele si aplica-le maxim de 2-3 ori pe saptamana happy sper sa-ti foloseasca, stiu cum e. happy

| Andryutza12 a răspuns:

Ulei de ricin

| SwEetAnnIs a răspuns:

Eu am folosit uleiul de ricin, m-am spalat pe fata bine, iar pe urma aplici uleiul pe zona dorita. astepti catva timp si apoi te speli bine. sper ca te-am ajutat.

| Emily990 a răspuns:

Aspirina cu apa, ori bicarbonat de sodiu cu apa (le pui doar in zona cu probleme), ori poti sa-ti faci masca cu argila si zeama de lamaie si o aplici pe toata fata. Argila se gaseste si la farmacie, si la supermarket-uri.

| Emily990 a răspuns:

Sauuu malai si galbenus de ou:*.