| anonim_4396 a întrebat:

Nu am înțeles niciodată, acea vestimentație ciudată și extravagantă care e prezentată pe podiumurile de modă, creată de designeri mai mult sau mai puțin celebrii, cărei categorii de persoane îi este adresată?
Cine poartă așa ceva și unde?

https://ibb.co/D7brDGT
https://ibb.co/RcJ2Dyn
https://ibb.co/0D5m3CX

Răspuns Câştigător
| Pnin a răspuns:

E ca și cum ai spune că nu înțelegi un tablou abstract. Arta nu trebuie înțeleasă. Deși daca te-ar interesa și ai caută povestea fiecărei colecții poate ai înțelege ceva. Astea nu sunt piese de purtat pe strada. Sunt cel mult pentru colecționari. Sunt de show, ideea e sa șocheze, sa inoveze, sa aduca ceva original. Nimic mai mult.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se da mari designerii ca au ajuns picasso in 3D

| Drimmero a răspuns:

E doar de show, le-ar fi si lor rusine sa poarte cretinitatile alea, asa imbracati i-as angaja la circ concurand pe postul de clowni.

| Wr3nch a răspuns:

Nimeni. Astea sunt doar de show si atat. Ca doar nu o sa prezinta pe scena blugi si camasa de ex.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt pentru show, dar lanseaza in acelaș timp noi trenduri, idei noi care se vor putea folosi. E o artă abstractă dar dacă sunt idei originale se vor regăsi și în haine obișnuite.

| dinaprilie a răspuns:

O alta gaselnita este ca le face pe acestea, esti socat, reti numele brandului si cumperi altceva, mai "omenesc", de la ei.

| Anuket a răspuns:

Iulia Albu poartă așa ceva.

| nukeyly a răspuns:

Oricine le poate purta, dar exclusiv! in Metaversul de la Facebook dupa finalizare. M-as mira sa vad pe cineva echipat cu genu asta de izolatie 4k, la cumparaturi in Kaufland.
Da na, multi nebuni ''CENTRATI'', pe lumea asta.