| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care cred că hainele reflectă felul de a fi al unei persoane, ce vă inspiră bărbații care se îmbracă astfel:

1. https://ibb.co/0Fz2Vd6
2. https://ibb.co/C6WHrV1
3. https://ibb.co/Pjy00dn

?

Răspuns Câştigător
| tudorvolcano a răspuns:

E ciudat că poartă mănuși.

Dacă omul nu-și permite să cumpere ce haine dorește, ci primește haine de la alții, nu haina îl face pe om.
Dacă e vorba de un om sărac, care nu-și permite haine scumpe, iar singurele tricouri pe care le are sunt cu cuvinte obscene, femei în poziții indecente, etc., nu e vina lui.

Dar dacă omul își cumpără singur hainele și are de unde poate alege, atunci haina reflectă personalitatea persoanei.
Omul exprimă prin haine ce e în capul lui.

Mi se părea ciudat că acesta purta mănuși în prima și a treia poză. Dacă nu e motociclist, aș putea să-l văd ca fiind snobist, pentru că ar refuza contactul fizic cu oamenii de rând, când trebuie să strângă mâna.
Ochelarii de soare, dacă nu are sensibilitate la soare, nu are sens, iarăși e puțin snobism (totuși, nu așa mult ca și cu mănușile).

Hainele de piele exprimă vanitate.
În general, mare parte din populație care este sobră și preferă să nu se dea în stambă, are ca material bumbacul, lâna, poliester etc.
Oamenii „ecologici" vor alege materiale mai ecologice pentru costume. Chiar s-au deschis întregi afaceri cu haine cu imprintă carbon negativ (problema poluării nu e cauzată de omul de rând, ci de guvernele care bagă sume enorme de bani în construirea și repararea drumurilor, și de companiile de petrol, care facilitează procesul, fac lobby către stat, ce e o formă de mită, și după primesc subsidii: pe scurt, 60% din ce poluezi tu nu e vina ta, ci e vina guvernului care folosește banii tăi ca să polueze).

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate 3 imaginile sunt ale aceluiasi barbat si nu reprezinta decat 1 singur stil de imbracat.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt aproximativ la fel, multa piele si mult negru. Nu prea imi place, prea dichisiti

| oglindasultanului a răspuns:

big grin Eu port alb. Decii, cred ca as vedea un frate care nu exista si nu-l pot avea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primii 2 ciudati pentru Ro iar al 3 lea mai normal dar nu pentru Romania. sau altfel primul ii actor al 2 lea ii bussines man si al 3 ii hotz happy

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Pur si simplu altceva. Intr o lume plina de Balenciaga verzi in picioare fii tu ala plin de piele si " dichisit ". Noi femeile ne am cam saturat de glezne goale si crede ma, atragi privirile tuturor femeilor ( barbatii oricum nu conteaza fiind parere barbat-barbat)

| Bronson1 a răspuns:

Cat de fancy se imbraca controlorii de tramvaie prin Japonia!

In pozele 1 si 3, par a fi imbracati pentru cinematografie sau photoshooting.
Manusile ii cam dau de gol. Ele nu prea sunt un accesoriu folosit in viata de zi cu zi (cel putin nu astfel).
Mi se pare un fel de tryharding de "vreau sa fiu mafyot, sa moara Gibilan, faceti si la mine o poza sa pun pe feis buc!". Cocalari din Est...

Poza 2, pare sa fie ori un trist care tocmai merge/vine de la o inmormantare, ori un agent SRI sau ceva servicii secrete, tot din filme. In realitate nu am prea vazut astfel de vestimentatie nici pe la noi, nici prin State sau alte tari din EU.