| Eeegmeww26 a întrebat:

Spray ul care fixează machiajul poate fi înlocuitor pentru primer?

1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Nu chiar.
Primer-ul iti si protejeaza pielea, de obicei ajuta la aplicarea uniforma. Sa nu formeze pliuri iar toate cosmeticele sa poata sa stea pe piele. Spray-ul e doar finalul, in caz ca ai o zi caniculara sau stii ca vei fi intr-o incapere fara aer conditionat atunci asta e ajutorul de nadejde.
Sa fac o analogie e ca si cum ai spune ca tratamentul pentru par e aceeasi chestie ca fixativul.