| Adela50 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu parul meu.Ma spal pe cap si tot uns imi sta.Sunt tunsa cu breton pe o parte dar nu imi prea place deoarece nu sta prea bine si lungimea e pana mai jos de umeri. Ce sa fac sa nu mai fine uns, sa`mi creasca mai repede si cum ziceti sa ma tund? Fundita.

8 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Pai schimba samponul. Incearca Garnier Naturals cu tei pentru. par gras sau Clear si samponeaza parul bine doar o data dupa care clateste mult.
Bretonul poate ti se unge din cauza ca tot pui mana pe el. Incearca sa ti-l tunzi filat (eu asa il am) si parul tot pana la umeri il am. Daca vrei mai scurteaza-ti parul. Nu stiu ce sa zic in privinta cresterii mai rapide thinking
Daca vrei incearca si masca special pentru. par gras facuta dintr-un galbenus de ou, 1 lingurita de miere si sucul de la o lamaie- amestecate toate, le pui pe parul uscat si stai asa 20-30min dupa care speli bine cu sampon (asta maxim 1 data pe saptamana. iar de data asta sa fi sigura ca te clatesti bine samponeaza de 2 ori).
Si eu ma confrunt cu parul gras dar nu chiar asa grav cum spui tu ca ai. Mie mi se unge cam in 4 zile... Succes! Funda?big grin

| Lala20 a răspuns:

Cum spuneam- tundeti bretonul drept si apoi spune-i sa ti-l fileze.
Cam asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0
Mie aprox. asa imi este :) Doar ca parul mai scurt- pana la umeri.

| Adela50 explică:

Nu vreau scurt, vreau bretonul nu stiu altcumva.

| tina28 a răspuns:

Pai ceva mai scurt dar indraznet si incerca un sampon de la VICHY Deros energizant ( aproape 45 ron)ca sa iti creasca repede dupa ce te vei fruza si nici nu iti va mai cadea.sora mea avea aceiasi problema si uite cum sa frizat acum(sa nu te speri) : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:7, s:0&tx=71&ty=70
si ia crescut si repede.acum faci cum crezi tu

| eu_1628 a răspuns:

Pai.ai putea sa ti`l faci ca fionul dupa ce faci baie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu e la fel.il spalam la 3 uneori chiar 2 zile. dar de curand am inceput sa il spal la 5 zile(TEROARE) si se vedea diferenta. problema e ca am schimbat samponu si acum dupa a 2a noapte de la spalare e uns deja... oricum bretonul prindeti-l sus dac ai parul uns iar paru.ai putea sa-l dai cu fixativ la radacina si dupa aia il uzi cu spuma FLEXIBILA nu strong si il usuci cu fionu in sensu invers cresterii parului.Asa ai si mai mult volum si nici nu arata ca scos din pestera

| bubbi a răspuns:

Si eu am problema astahappy de aceea ma spal pe par in fiecare seara!

multa lume spune ca daca te speli pe par in fiecare zi iti cade

parul si lucruri de genul, dar nu e adevarat!

daca te ajuta cu ceva, eu de cand folosesc samponul wash&go si balsam parul meu este ff stralucitor si moale si nu mai am probleme cu el.

happy

| AdHe a răspuns:

Ai parul la fel ca al meu. doar ca mie mi se unge dupa 2 zile de la spalare. gaseste un sampon potrivit si mai fa`ti cate o masca de par. Eu in locul tau nu m`as tunde. lasa`l sa creasca