| FlorinaRuby a întrebat:

Nu va simtiti bine in pielea voastra fetelor?(aici sunt sfaturi din propria experienta, nu fac reclama la nimic)
Asa incepusem si eu.Nu aveam incredere in mine desi baietii spuneam ca sunt frumoasa, ma uit la pozele vechi si mi se pare ca aratam oribil.Cum am inceput?
1.Parul:
Il puteti deschide sau inchide natural (inchis cu frunze de nuc, deschis cu lamaie, mustel)
Si o tunsoare moderna.Eu aveam parul drept, m-am tuns gherute.
2. Tenul
am inceput sa am mai multa grija de el, ma spal cu gel de curatare, folosesc lotiune tonica si crema nivea pentru. orice varsta
3. Sprancenele
Ele schimba cel mai mult fata! Fetelor, mergeti la pensat! costa numai intre 5-10 lei! veti avea doar de castigat, nu conteaza ca deja sunteti pensate, acolo le perfectioneaza.
4.Hainele
Nu, nu haina il face pe om dar asta schimba mult infatisarea.Cum am inceput eu? Incercam sa ies in evidenta prin haine, si aratam penibil.Cum ma imbrac acum? Cel mai des cu un hanorac/bluza, blugi stramti si adidasi.Veti fi surprinse sa vedeti ca arata mult mai bine sa va imbracati mai simplu.
5.Accesorii
Daca hainele sunt simple, mai adaugam accesorii, dar nu multe, la o bluza simpla merge o esarfa, in rest o pereche de cercei putin mai mari(NU talangi)pe care sa ii asortati la restul hainelor.Mereu diferiti si asa veti fii mai admirate. Spuneti ca nu va place sa vine toate fetele la voi sa zici "vai ce cercei super ai, de unde i-ai luat?"
6. Unghile.
Inainte spuneam :sunt mici, abia se vad... ce conteaza cum arata? si fiind la scoala acum le dau ba cu lac sau cu oja alba si lipesc ceva pe ele, sau culori deschise.

Daca sunteti nelamurite de ceva intrebati-ma.
Va pot raspunde la intrebari gen "cum sa fiu frumoasa?".

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Imi place mult ce ai scris aici thinking chiar niste sfaturi date cu cap, si foarte utile. Eu personal iti multumesc pentru ele!happy
O zi frumoasa in continuare!

1 răspuns:
| jojojojome546 a răspuns:

Oricum sunt sfaturi simple si gandite, foarte utile si usor de aplicat.multumesc happy