| Jenny_9204 a întrebat:

Nuantatorul de la palette color & gloss se duce dupa cateva spalari sau doar cand creste parul? Nu am folosit asa ceva si chiar nu stiu, astept pareri.

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Am mai incercat si eu nuantatoare dar e bine de stiut la nuantatoare urmatorul aspect:
1. Culoarea aleasa trebuie sa fie in ton foarte apropiat de culoarea parului tau. Doar in acest caz vei obtine o culoare asemanatoare cu imaginea de ep cutie
2. Culoarea frumoasa se pastreaza in mod vizibil si frumos pana maxim 3 spalari, oricum, dupa fiecare spalare ti se duce mult din culoare.
Si iinca ceva, daca te vopsesti, vopseste-te cu Garnier Nutrisse vei avea culoarea exact de ep cutie, daca nu de prima data, dar de a 2-a oara sigur. Eu am folosit si nu mi se altera culoarea si au nuante naturale si parul luceste in ton elegant.
Eu recomand nuantatorul cand nu mai vrei sa te vopsesti si mai ai din culoarea vopselii la capatul parului si culoarea parului tau...
Eu asa am avut.
Eu am culoarea parului: blond inchis.
Momenta nu ma mai vopsesc si nici nu mai cred ca vreau, dar mi-a placut blon deschis -cenusiu.

2 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Orice nuantator se duce dupa cateva spalari(scrie pe cutie cate spalari rezista)

| shainitainii a răspuns:

Este nuantator, deci se duce dupa cateva spalari! Doar la vopsea astepti sa iti creasca parul iar apoi sa te tunzi daca vrei sa revi la culoarea naturala pe care o aveai!