| littleangelpretty34 a întrebat:

O intrebare prt. fete:
Cum ati scapat de cosuri?
Ce crema ati folosit?:d

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul cat mai bun. Atentie, nu trebuie sa te speli pe fata mai mult de 2 ori pe zi! Succes si numai bine!

| Cσσкiє a răspuns:

Încearcă Zineryt sau Ruboril, de la Isis Pharma. Pe Google găseşti remedii naturiste, dacă te interesează. Zynerit costă aproximativ 30 RON, iar Ruboril aproximativ 35 RON. Să ceri Ruboril 50+ Expert. Poţi tăia felii de castraveţi şi să le pui pe coşuri, am auzit că sunt buni.

| traficanta a răspuns:

Zineryt am folosit eu si e chiar bun. Ti-l recomand cu increderebig grin

| alice_5598 a răspuns:

Poti folosi zynerit. Daca nu functioneaza poti incerca cu Retin-A(crema) si Skinoren.Ar fi indicat sa folosesti si un gel de curatare.Eu iti recomand Avene cleanance(gasesti la farmaciile sensi blu, este scump dar is merita banii). Daca ai acnee, si nu doar cateva cosuri, mai bine faci o vizita la dermatolog.

| SunShine a răspuns:

Clearskin e cel mai bun:]

| Asdfasdefta a răspuns:

Dormaderm de la VICHY.Este foarte buna.In 5 zile se vede diferenta.

| Christina a răspuns:

Clearasil happysi sunt multumita de el

| Elena_7763 a răspuns:

Foloseste ca spuma curatatoare Ivapur de la Ivatherm si dupa aceea aplica Zineryt happy, dar Zyneritul usuca tenul daca il folosesti prea des. Mai nou folosesc Ivapur si Akne-Syt de la Ivatherm si sunt eficiente, nici nu-mi usuca tenulhappy

| Daniela_3373 a răspuns:

Zineryt si Skinoren. happy

| daydreamerbeliever a răspuns:

Eu zic sa ii lasi mie nu mi-au aparut dar am o prietena care se da cu crema de ani si tot nu a scapat obisnuieste-te cu ei. doar sunt o parte din tine

| BeatrICEBEA a răspuns:

Eu am folosit Neutrogena Visibily Clear 2-in-1 Wash and Mask.
Este o formula noua. O poti folosi zilnic ca sa te speli cu ea sau sa o folosesti ca masca pentru a neutraliza porii negrii, cosurile si sa purifice tenul.

Bafta!

Funda?! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clean and Clear.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine lasa-le sa se treaca ele happy Altfel risti cu toate cremele din lume sa ai probleme mai tarziu.

| maya_2794 a răspuns:

Buna! Acum 2 ani am avut fruntea si decolteul plin de cosuri si am apelat la o farmacie. Mi s-a dat Aknesol, o solutie pe care trebuie sa o aplici de 2 ori pe zi in zolene afectate. La mine chiar a avut efect, dar ai grija sa nu o aplici cu mana ca ti se usuca pielea.Am mai avut de curand o solutie caruia nu-i mai stiu denumirea, stiu doar ca avea in continut spirt(am auzit ca este bun pentruun ten frumos). Am mai citit ca amidonul din cartofi este bun impotriva cosurilor.Important este sa iti ingrijesti tenul, sa il speli zilnic, sa il demachezi pentru ca aceste cosuri apar din multe motive (transpiratie, stres).

Bafta si sper sa scapi de ele!
:*

| elena_3451 a răspuns:

Uite eu am scapat de cosuri folosind un sapun de masline natural. m-a dadeam in fiecare dimineata.bine da eu l-am luat din grecia si la noi nu se gasesc din astea naturale.