| Străfunziu a întrebat:

O parere si cateva detalii despre septum piercing?

si niste saloane de tatuaje si piercinguri bune prin Bucuresti? big grin.

funda.

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Eu am pierce in sept (poti vedea in poza mea de profil). Il ador, mi l-am facut singura :D Unora nu li se potriveste si este un piercing destul de "controversat". Daca iti faci, fii pregatit pentru reactii gen "arati ca un porc" sau "la ce ti-ai pus belciugul ala, erai mai frumos fara". Atat pentru tatuaje, cat si pentru piercing-uri ti-l recomand pe Max. Aici gasesti pagina salonului lui https://www.facebook.com/inkspotpage E un adevarat profesionist.

2 răspunsuri:
| Helyum a răspuns:

Păi, septumul este foarte ușor de făcut.
Ai putea să-ți faci și singur. Nu doare deloc tare, îți dau puțin lacrimile și dacă faci igienic nu o să se umfle. Ca să-ți faci un septum ai nevoie de o branulă. Aceasta trebuie să fie cât mai curată ca să nu se infecteze gaura pe care urmează să o faci. Când o faci, trebuie să o faci cu multă atenție ca să nu faci gaura prea sus/prea jos/strâmbă.
Când nu vrei să se mai vadă septumul, îl poți ascunde în nas, dar îl poți da și jos. Ai pe youtube destule tutoriale legate de asta. ^^
Legat de saloane de tatuaje și piercinguri nu am cum să te ajut pentru că nu sunt din București, însă sigur vei găsi ceva pentru că e mare orașul.

Sper că te-am ajutat, baftă! xD