| MarinaDmg18 a întrebat:

Exista saloane care pun piercinguri fara acordul parintilor (in Bucuresti) ...am 15 ani si vreau un piercing in buric...

Help me... funditaa

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Oare are rost sa-ti spun ca mai bine nu iti faci?

Nu sunt sexy si nu sunt nici cool, astea sunt doar niste idei tampite ale generatiei noastre.

Pe bune acum, mi se par odioase. Faci ce vrei. Corpul tau, treaba ta.

Macar asteapta pana la 18 ani. Atunci poti sa faci tot ce vrei cu propriul tau corp fara sa-i mai intereseze si pe parinti.

Cat timp stai la casa lor, joci dupa regulile lor.

3 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Piercing îți trebuie ție la 15 ani? Ia și joacă GTA, decât să îți găurești pielea... Uadăfac... Dacă află mamă-ta, te omoară în bătaie!

| Armenianeek a răspuns:

Astfel de întrebări pui tu la 3 dimineața?
Cred că piercing-urile ți le poți face oriunde fără acordul părinților laughing dar depinde în ce belele intri după ce ți le faci.
Oricum baftă :*

| Astaeunnickname a răspuns:

Mi se pare că ai nevoie de acordul lor, ca în cazul tatuajelor. Altfel, dacă te prind ai tăi, ei nefiind de acord să îţi faci, pot da în judecată salonul şi se trezesc ăia cu ditamai amenda sau cine ştie ce.