| Andreeadeeabiatha a întrebat:

O prietena de a mea isi face ziua de nastere in stil Hallywood si a spus ca trebuie sa port o rochie gen starurile de acolo.
Puteti sa-mi dati cateva idei si daca se poate sfaturi de machiaj si par

Răspuns Câştigător
| IoanaIonicaIoa a răspuns:

Pai, avand in vedere ca este in stil Hollywood, se va desfasura noaptea.
Rochia poate fi scurta sau lunga, cu paiete. Dar sa nu fie alba pentru ca arata oribil si nici neagra ca nu te duci la inmormantare. Incearca sa nu alegi ceva care sa para vulgar. Poti opta pentru o rochita scurta, argintie.
Machiajul trebuie sa fie potrivit pentru eveniment, de seara dar in acelasi timp discret. Caut pe youtube! Sunt multe beautyguru's care te pot inspira.
Parul il poti lasa desprins sau daca vrei, poti incerca o coafura mai complicata. Caut-o pe youtube pe "miremi" si vei gasi videoclipuri in romana care te pot ajuta mult!
Funda?

3 răspunsuri:
| Elynad a răspuns:

Rochie rosie sau neagra. Preferabil ceva ieftin, ce mai poate fi purtat si cu alte ocazii.
O sugestie: http://www.irefutabil.com/rochie-de-ocazie-cristal-rosie-scurta-3778/
Ce zici?

| Eve11 a răspuns:

Buna! Pentru o tinuta interesanta, poti alege o rochie asimetrica: http://www.dressio.ro/rochie-magnificent-120.html