| zambiriciu a întrebat:

Oare cum sa ma imbrac de sarbatori? ceva mai elegant si mai la moda. happy dau fundita micuruca

Răspuns Câştigător
| RIHANNAEU a răspuns:

Daca faci sarbatorile cu prieteni apropiati iti propun sa te imbraci lejer. Lejer nu inseamna neaparat ca nu e si elegant si nu e la moda.Ar merge niste jeansi cu un plovaras vintage cu o curelusa subtire si cu tocuri, o rochita de dantela, o camasa inflorata cu o vestuta de blanita si jeansi sau colanti cu tocuri.Succes!

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Dacă vrei ceva mai elegant înseamna că ai două opţiuni.Ori optezi pentru clasica variantă de rochie,ori alegi o bluziţă ceva mai diafană,feminină.
În cazul în care doreşti să optezi pentru rochie,nu îţi sugerez o rochie neagră clasică, ci mai degrabă o rochiţă de o culoare neutră, de culoarea piersicii accesorizată cu o curea maro împletită.
Rochia să fie ceva de genul ăsta : http://www.google.ro/......tp?/imgres şi cureaua ceva de genul ăsta : http://www.google.ro/......tp?/imgres
În mod obişnuit,este o ţinută care aduce a vară şi ar merge cu o pereche de sandale romane dar,bineînţeles, ca îi putem ''tăia'' din această fineţe cu o pereche de cizme UGG. Original :x.
Fără accesorii. Poate doar o pereche de cercei în spiritul Crăciunului.
Dacă alegi varianta cu bluziţa, încearcă o pereche de colanţi lucioşi(dacă vrei să fii mai îndrăzneaţă) sau o pereche de colanţi simpli(dacă nu ai chiar o siluetă de model).
În ceea ce priveşte bluza îţi sugerez să încerci una de genul ăsta :
http://www.google.ro/......tp?/imgres cu alte detalii evident.
Încearcă o pereche de pantofi cu toc doar în cazul în care ai o siluetă androgină, de model iar dacă nu o pereche de cizme fără toc sau o pereche de UGG-uri.
Baftă şi sărbători fericite!

| whitelines a răspuns:

Eu am optat pentru un stil mai elegant. O rochie rosie! Iti recomand si tie.

| RIHANNAEU a răspuns:

Daca faci sarbatorile cu prieteni apropiati iti propun sa te imbraci lejer. Lejer nu inseamna neaparat ca nu e si elegant si nu e la moda.Jeansi cu un plovaras vintage cu o curelusa subtire si cu tocuri, o rochita de dantela, o camasa inflorata cu o vestuta de blanita si jeansi sau colanti cu tocuri.Succes