| Adrianos112 a întrebat:

Ochelarii de vedere sunt unisex sau exista modele pentru barbati si femei?
Care sunt diferentele?

Răspuns Câştigător
| liliana77any a răspuns:

Depinde ce rama vrei, lentila este acceasi pentru toata lumea.
Rama poate fii: pentru barbati, pentru femei si unisex. Trebuie sa-ti alegi modelul dorit.

| andreia67 a răspuns (pentru liliana77any):

Dar care or fi diferentele ca nu am priceput. Daca imi pui niste rame in fata nu stiu sa-ti spun care e "de femei", care e "de barbati" si care e "unisex".

| liliana77any a răspuns (pentru andreia67):

Iti prezinta opticianul fiecare categorie in parte.

| andreia67 a răspuns (pentru liliana77any):

Aia stiam, eram curioasa daca sunt criterii obiective de diferentiere, la haine sunt cateva, la pantofi la fel.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista ochelari de vedere unisex dar si de gen. Diferentele nu sunt esentiale, dar sunt totusi vizibile; culoarea si forma accentuata.

| keepitmellow a răspuns:

Pai si pentru barbati si pentru femei, in functie de ce rama iti alegi.