| liliti a întrebat:

Ochii se pot schimba?
Ca eu iarna si toamna am ochii maro iar vara si primavara mi se fac verzi?
La voi se intampla?

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Da, ai ochi schimbatori. Ai mei sunt la fel, iarna am ochii albastri si vara ii am albastri-verzi. happy

| liliti explică (pentru scully):

Norocoaso, e frumos sa ai ochii albastri

| scully a răspuns (pentru liliti):

Multumesc big grin

| Uchia a răspuns (pentru scully):

La mine e aproape la fel doar ca de la departare (cand se uita cineva la mine) ii am albastri si de la apropiere verzi

| ionutmihai2002 a răspuns (pentru scully):

Și la mine se schimba din albastri în verde deachis

| ionutmihai2002 a răspuns (pentru scully):

Și ai mei se schimba din albastru în verde deschis dar nu percep bine culorile

25 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Da este posibil dar se intalneste foarte rar >

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti om sau broasca?

| liliti explică (pentru anonim_4396):

Sunt om, ce dracu pot sa fiu, tu esti gelos ca nu esti frumos ca mine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liliti? esti mata? ciudata parere ai despre frumusete si gelozie.fii pe pace.ce e frumos si lui Dumnezeiu ii place.dar trebuie sa fii un fin estet ca sa stii ce e frunos.de pilda eu consider ca ochii sant frumosi infiderent ce culoare au.

| liliti explică (pentru anonim_4396):

Pai si ce te iei de mine? se mai intampla la oameni sa li se schimbe ochi, ce treaba are broasca aici?

| frikk a răspuns:

Da din naturalete esti precum clima vremi wow bucurate esti o ralitatea deosebita.si nu se intampla la toti/toate e un super fenomen

| MauiStatue a răspuns:

Da, se schimba. Unii oameni au si trei culori.

| libertat a răspuns:

A mei sint albastri dar nu se schimba.Insa fratele meu se schimba culoarea ochilor foarte des.

| simo102 a răspuns:

Și ai mei se schimbă.Nu mai mi se pare mare lucru de la o vreme. Uneori ba sunt negrii, alteori caprui, alteori caprui-galben, alteori galben-verde, etc ehh asta cu schimbarea se intampla cand ai in familie sau parintii au gene diferite de exemplu. verde cu caprui sau albastru cu caprui

| Georgiiiiiii a răspuns:

Da se pot schimba....Si ai mei sunt schimbatori...ba albastri, ba verzi depinde de starea mea, de vreme sau anotimp happy :*

| tevizion a răspuns:

Eu am ochii vara verzi si iarna albastrihee hee si ochi mei nu pot percepe imagini 3d prin ochelari sad

| liliti explică (pentru tevizion):

Naaspa

| Mercaș_Cristina_1996 a răspuns (pentru tevizion):

Si eu am ochii verzi vara, iar iarna mi se schimba spre albastru dar nu sunt de un albastru intens. Este un albastru amestecat cu putin verde. Eu pot percepe imagini 3D prin ochelari. Nu pot sa imi dau seama tu de ce nu poti. ☺️

| laress a răspuns:

Sall fratilor si buna fetelor ce pot sa spun cu ochii si ochii mei sunt schimbatori si nu prea am fost atent can si cum stiu ca devin alabastri si in cel mai lung perioada al timpului sunt caprui spre verde can sunt trist s-au suparat gnditor sau dezamagit ochi albastri apar si ei odata sau de 2 ori pe luna dar stau cam cateva ore sau o zi mai mult se spune ca oameni cu ochi schimbatori sunt oameni sentimentali iubitori foarte atenti cu persoana iubita grijuli siceri si loaili celor care ii iubeste sau pe cuvantul vostru dacai fata ii este loial baiatului este sincera si doreste din adins sa se marite cu el deci baiatul ala este in alnoulea cer sa aiba o ast fel de fata ear daca este baiat ii loeala fetei cine ii promite sau jura fetei ca va fi al ei asa va fi oameni co ochi schimabatori sunt oameni care nu le place sa faca promisiuni false sau de care sa nu sa se tina de cuvant sunt sinceri oamini de cuvant sufletisti si foarte emotivi deci oameni astea va fi loial voua asa ca aveti grija de astfel de oameni ca sunt foarte hotarati si decizivi deci can va spune un cuvant este spus cum va dati seama daca va place si chiar va doreste este simplu dupa comportamentul lor finca nu le place sa minta va spune in fata ce le place la voi sau nu mai este cadourile si atentia care este facut fata de voi ei pun suflet intro relatie dar aveti grija oamni astea sunt si periculosi finca ei indit si suporta tot umilinte sau orice dar sunt foarte razbunatori deci este mai bine sa nu-i suparati toata viata va fi un opstacol ba mai mult ei sunt calmi si calzi si foarte sufletisti deci este bine sai pastrati cu grija daca nu veti regreta toata viata succes

| laress a răspuns (pentru laress):

Si tot din batrani se spune ca oameni cu ochi schimabatori sau animale devin protectori acele persoane iubite sau la carea au tinau si dupa moarte deci o sa va faca rau daca au murit si au pica sau doresc sa se razbune sau va va deveni protectori vostri cum va dati seama ca subt protectori daca ati avut o persoana au un animal cu ochi schimbatori este simplu can aveti cosmaruri sau ceva de genu ei va apare in vis foarte prietenosi si foarte sinceri dar este o problema sa nu-i uramti sau sa va speriati sau sa ziceti ca esti mort ca atunci ei dispar pentru tot deauna eu unu am un cane care ma protejeaza nia aparut de multe ori in vise mai ales in cosmaruri este foarte bine chiar daca nu-l am in viata macar in vis il pot mangaia si sa ma joc cu ea deci depinde de voi ce faceti si nu-i subestimati persoanele aste ca atat in viata can si in lumea de dincolo pot fi de mai multe feluiri rai si foarte periculosi sau bini si foarte protectori multi batrani au spus despre acesti oameni sau animale o femeia batrana a salvat un lup de la moarte si avea ochi schimabatori stiu suna aiurea dar a povesti can era in viata fica ei dorme in noaptea aia laga mama ei si a auzit can a spus lupule tem salvat de ce vrei sami faci rau ear dupa cateva minute a spu lupule vrei sa te urmez pe urma a zis bine ai ca te urmez si s-a dat duhul cu cateva zile dupa ce batrana s-a stins fica ei a visato si a vazut si lupul langa mama ei si mama ei i-a zis este protectorul meu ma pazeste stai fara grija eu sunt bine si pe urma nu ia mai vazut pan acu in coace can fica ei era sa moara ave 7 ani fica ei si manca foarte mult dulce atunci intro noapte a vazut pe lupul si mama ei din nou si iazis daca nu vei ave grija de fica ta si nepoata mea o luam cu noi si povesteste ca de atunci este foarte atenta ce manca fica ei deci ochii schimbatori este despre oamni si animale care canva au fost gardieni sau razbonici loiali si protectori o sa va spun legenda cu o alta ocazie noapte buna si nu-i minciun credeti-ma este si bine este si ru ha nu sunt usori de influentat doar daca vor ei

| ionutionut124 a răspuns:

Da, eu am cele 3 culori, caprui-albastrii și verzi dar nu sunt amestecați, iarna am albastru-deschis și vara am caprui-verde și pot percepe 3d. big grin

| Eddy2000 a răspuns:

Si eu ii am in funtie de sentitmente caprui cand sunt fericit cand sunt trist obosit chestii se fac verzii happy

| alexmasters889 a răspuns:

Da este asa ai mei sunt la fel big grin inseamna ca avem ochi frumosi

| EGO1234 a răspuns:

Am Auzit Ca Daca Plangi Mult Mult Mult Ti Se Schimba Culoarea Ochiilor In Albastru

| liliti explică (pentru EGO1234):

Ai ma si ai plans
?