| JamilaGizeh a întrebat:

Offf.A venit vara si de la un timp ma streseaza foarte mult cu ce ma imbrac.Nu stiu, am impresia ca nu imi mai sta bine cu nimic.Am un stil vestimentar dezastru! Faza e ca sunt si destul de pretentioasa.
Am 5 perechi de pantaloni scurti pe care nu ii port pentru ca am devenit complexata de picioarele melesad, nu sunt grasa dar...nush,deci deja se "taie" din discutie rochiile fustele...Mereu merg la magazine si ba nu ma avantajeaza,ba e prea mare,ba e prea mic sad Imi plac foarte mult pantalonii scurti dar nu pot sa trec peste obsesia asta cu picioarele si nu o sa pot sa port toata vara blugi.
Dati-mi niste sfaturi, poze cu haine de zi, ...Stiu pare o intrebare penibila...

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Uite,tu ai problema asta, esti complexata prea mult de tine,desi poate chiar nu esti asa.
Eu de ex. inainte,aveam impresia ca sunt prea slaba cand de fapt ceilalti imi spuneam ca arat bine.
:)

Adica,noi mereu in sinea noastra daca nu ne vedem perfecte si cum vrem noi sa aratam, avem impresia ca nu aratam bine.

Ai putea sa porti pantalonii scurti cu un tricou pe umar, poate ca ti-ar da senzatia ca esti mult mai ''in largul tau'' :))

Eu acum cateva zile am fost si mi-am mai cumparat cateva lucruri noi pentru ca totusi, chiar a venit vara.
Intr-adevar, si eu sunt pretentioasa, dar am niste magazine preferate in orasu' meu unde obisnuiesc sa merg:))
Adica chiar sunt pe gusturile mele. Daca m-as duce undeva unde 1 din 20 de magazine ar avea ce mi-ar placea mie, normal m-as gandi ca nu mai stiu cu ce sa ma imbrac.

Mai curand, eu mi-am luat mai multe tricouri pe umar, gen:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Adica mna, astea sunt lungi, dar am dat un exemplu.
Ai putea sa porti tricourile de genu' asta cu pantaloni scurti.
Nu stiu, eu ma simt foarte bine si fresh in ele:)))

Ai putea sa-ti iei niste pantaloni trei-sferturi cu turu' lasat, daca esti prea complexata de picioarele tale ( si in astea ma simt foarte bine:))) ]

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si ai putea sa incerci niste rochite d'astea mai simple, nu foarte scurte, ca mna, ai zis ca nu-ti plac picioarele tale:))

Succes.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Eu zic sa le ceri parerea prietenilor, colegilor.Ia intreabai."Va place cum ma imbrac?". Sigur iti vor spune adevarul.Atata timp cat lumea nu iti reproseaza inseamna ca stilul tau e bun.Nu te mai gandi asa de mult cu ce te imbraci.Adica da atentie nu zic sa pui hainele pe tine la nimereala dar nu exagera! Ai grija sa ai pe tine culori imbinate armonios.Bafta! :*

| TeManancCuNutella a răspuns:

Am aceiasi problema happy.
Dar de cand am vazut cum se uita baietii la picioarele mele, nu mai sunt asa de obsedata. Dar tot sunt laughing.
Adica, tu esti frumoasa asa cum esti, si daca spui ca nu esti grasa, nu trebuie sa te stresezi kiss.
Eu fac sport, adica alerg 2 sau 4 kilometri happy. Si asa, imi lucrez abdomenul, si nu mai imi vad picioarele asa happy.
Sfatul meu :
Fa sport happy si ai grija ce mananci

| OuTKasT a răspuns:

O rochita pana la genunchi si cu niste cizme de cauciuc ar fi perfect!