| Melania_9508 a întrebat:

Offf fetelor m-am saturat de acelasi stil de par a prietenei mele cum sa o conving sa si-l schimbe fara sa o ranesc? Dati-mi idei plese

4 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Inainte sa vrei sa schimbi pe cineva gandeste'te cat de greu e sa te schimbi pe tine insuti. Daca tu o iubesti trebuie sa o accepti asa cum e.Ala e stilul ei si o reprezinta.Nu ar trebui sa te incurce asa un detaliu mic.Nu incerca sa o schimbi ca nu o sa ii placa ce incerci.Accept'o asa cum e ca poate si tu ai ceva ce ei nu ii place si totusi trece peste. Sper ca te'am ajutathappy.

| Baby a răspuns:

Arata-i poze cu tunsori noi si spune-i ca si tu ai vrea sa te tunzi (nu trebuie sa o faci neaparat, dar las-o pe ea sa creada ca vrei si tu) si ca vrei sa mergeti sa va tundeti amandoua eventual. Sau spune-i ca ai vazut o freza foarte faina intr-o revista (si adu-i sa vada) si ca tu crezi ca ar arata superb cu ea. O s-o convingihappy

| moonY a răspuns:

tunde-te tu cheala si, in numele prieteniei ce va leaga, spera ca te va urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apeland la bruma cunostintelor de chimie pe care le-am acumulat (mai bine sau mai rau) la scoala, (ti-)as spune sa incerci reducerea saturatiei (tale) prin cea mai simpla si clasica metoda : adaugi apa, la nevoie (ti-)o torni cu galeata ridicata deasupra capului; initial ma gandisem la un proverb, era ceva cu un caine... cu un drum lung..., dar nu mi-l amintesc prea bine.