| Elena_Andreea_1996_ep9c a întrebat:

Ok deci stiu ca chestia asta a mai fost deja de o mie de ori pe TPU dar chiar e important pentru mine. am 17 ani și am sanii foarte mici (undeva la 65A cupa) si nu sunt nici prea slaba (4kg plus fata de normal) si ma simt putin complexata, mai ales vara la bazin sau la mare.
Cand eram mai mica nu aveam nici o problema dar deja a inceput sa ma deranjeze, mai ales ca toate prietenele mele au sanii chiar foarte mari si cand stau cu ele ma simt si mai ciudat (sa nu mai spun ca sunt bataia de joc a fiecarui baiat)
Nu am sa incerc tratamente "minune" gen tinctura de marar sau eu stiu si nici silicoanele nu sunt o solutie.
Va rog ajutati-ma! Macar cateva sfaturi care m-ar putea ajuta in legatura cu asta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca silicoanele nu sunt o solutie te impaci cu situatia si gata

| J0B0MAT a răspuns:

Nu voi înţelege niciodată de ce fetele sunt obsedate să aibă sânii mari.Ar fi utili în caz că te împuşcă vreun terorist şi nu ajunge glonţul la inimă datorită sânilor mari; nici măcar nu te ţin la suprafaţă în apă.
Deci, mai bine cu ei mici.

| Florentina9210 a răspuns:

Doar un baiat handicapat ar putea sa faca misto de tine pe aceasta tema. Fiecare fata este diferita, una are sanii mai mari, alta mai mici. Aici conteaza foarte mult si genetica. Constructia corpului si mai ales hormonii. Ai de abia 17 ani, ai timp destul sa ti se dezvolte si sanii. Un sutien cu push up pe moment, rezolva treaba. Nu te mai complica atat. Nu sanii reprezinta totul la o fata ci mai mult ce are in cap!