| tealaxx22 a întrebat:

OK...DECI SUNT ADOLESCENTĂ(deci am par gras, ten gras...dar mai ales nasul ma omoara....este fffffffffff gras si are puncte negre pe el,ce seamana mai mult cu gauri,si parca seamana cu o capsunalaughing ) FOLOSESC AKNESOL(care imi face minuni la nas, dar nu pot scapa de punctele negre...crying ) CE SA FAC?! (Ps: daca imi puteti recomanda un gel de curatare pt tipul meu de ten...sa imi reduca din sebum, sa fie pana in 20 lei si sa il gasesc la farmacia Dona sau Sensiblu... V-as multumii tare tare mult )...dau fundahee hee

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Bună!

Poţi folosii ulei de măsline pentru ten, la farmacie poţi găsi foarte multe geluri de curăţare bune dacă cauţi, eu momentan îl folosesc pe cel de la Avon cu vitamina E şi Aloe Vera de la Care. şi mi se pare ok.

Uite, dacă chiar vrei să scapi de punctele negre iti recomand urmatoarea procedura:intai fierbi intr-o oala aprox. 1l de ceai de musetel neindulcit. Stai pe aburii de la ceai, pentru a se deschide porii. Apoi, iei putin malai in mana si freci locurile unde consideri ca ai mai multe puncte negre si te speli cu apa calduta. Intr-un castronel pune albusul unui ou batut spuma si malai cat cuprinde. APlici pe fata, ca o masca, si lasi 15-20 min pana se usuca. apoi clatesti si speli bine fata cu ceai de musetel. EU fac acest lucru in fiecare saptamana si crede-ma, chiar functioneaza. Poti fi frumoasa si cu bani putini, daca stii cum sa te ingrijesti.

Pentru păr gras sunt mai multe şampoane de la Elseve, L'oreal Pantene care îţi rezolvă această problemă şi neapărat foloseşte un balsam pentru păr gras, şi mască daca este nevoie. Pa, pa. Funda?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kiri11 a răspuns:

Cere sfatul medicului de familie, poate te va indruma. Ai putea folosi diferite suplimente pentru problemele tale... doar ca acest lucru il va stii medicul mai bine.

| MiaMikkidutza a răspuns:

Iti recomand cu incredere gama Love Nature de la Oriflame.Le folosesc de ani de zile. Exista gel de curatare, lotiune tonica pentru fata, crema toate la 30 ron oferta in Catalogul C7 urmator.

Produsele contin extract din arbore de ceai, sunt pentru toate varstele, Ten Gras!
sunt calitative, daca vrei mai multe detalii contacteaza la e-mail : mia.dmi3@yahoo.com sau aici pe TPU. pupici

| Blogs_Pharaon_1990 a răspuns:

Http://tdateens.blogspot.ro/
Heii. Pe acest blog voi scrie săptămâna asta despre Garnier 3 în 1. Pe mine mă ajută. Mai folosesc şi alte produse şi voi scrie şi despre ele. Dacă eşti interesată poţi să intri pe el. Scriu şi voi scrie şi despre alte lucuri legate de adolescenţă. Baftă cu acneea;). Am avut şi eu.