| alex544 a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe nas si de punctele albe de pe frunte? Nu am cosuri rosii sau puncte de grasime doar puncte albe si negre. Ce lotiuni tonice pentru tenul gras la un pret mediu sititi? Dau gel de curatare tot pentru tenul gras?

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Salut! Pentru punctele negre, un remediu bun si naturist este malaiul! Cauta in supermarket-uri gelul de curatare de la Clean&Clear si lotiunea Clean&Clear Blackhead Clearing, care costa aproximativ 20 lei! Iti recomand ca acele puncte albe sa nu ti le scoti deoarece se vor transforma in cosuri, pentru prevenire, foloseste o crema hidratanta de la Nivea! La Nivea este o gama variata de produse pentru puncte negre si cosuri, care sunt foarte eficiente si la preturi foarte bune! De asemenea, crema BB de la Garnier are efect dublu, este ca un fond de ten care iti ingrijeste tenul(vei arata altfel de la prima aplicare!)

Funda? puppy dog eyes

| alex544 explică (pentru ScapaMaDeEa):

Da...faza cu "nu scoate punctele albe ca se transforma in cosuri" am citit-o dupa ce le-am scos laughing) acum da intr-adevar sau facut cosuri rosii big grin Multumesc mult pentru sfaturi.

| alex544 explică (pentru ScapaMaDeEa):

Inca ceva...cremele de la nivea le gasesc in farmacii sau la plafar? dar clean and clear?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nici eu nu aveam cosuri sau puncte rosii doar ceva chestii pe frunte, pline cu sebum si cateva puncte negre. Cel mai bine e sa le scoti la baia de aburi http://therhythmofheels.wordpress.com/......ele-negre/ o poti face acasa sau poti merge la un salon de comstica sa ti le scoata specialista. Pentru chestiile de pe frunte eu am fost la dematolog si mi-a dat ceva crema si am scapat de ele in cateva zile.
Lotiunile/gelurile/cremele etc nu o sa te scape de punctele negre, oricat s-ar lauda producatorii, trebuie sa le scoti afara.

| BiscuiteeOreo a răspuns:

I-ati de la Oriflame gelul de curatare si lotiunea din gama Pure Skinwinking.

| pufy2007 a răspuns:

Cauta clean and clear pentru puncte negre
funda?puppy dog eyes