| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun exfoliant pentru fata si un gel de curatare foarte bune? Am un ten foarte, foarte gras deci am un exces de sebum, puncte negre pe nas si cativa cosi.

Heelp!

8 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Stiu eu o crema ff buna care a functionat de minunehappy crede-ma. se numeste seboo specific anti-imperfection si este de la Yves Rocher. aceasta firma este nr 1.in franta.tongue sa stii ca este foarte foarte bunatongue costa in jur de 45 de lei.eu zic ca merita.tongue la mine a functionaat. daca esti interesat alex_adda247 pot sa iti comand.sa stii ca nu sunt reprezentant.asa ca eu nu ma aleg cu nimic tongue si primesti si cadouritongue daca vei comanda aceasta crematongue NumAi Biiineee!

| Bernoullie a răspuns:

Iti recomand gerocossen masca argila. E foarte buna. Eu numai de asta folosesc si nu mai am nici cosuri nici puncte negre.

| Denise_3997 a răspuns:

Pentru ten gras si cosuri, eu folosesc un gel de curatare La Roche - Posay. Folosesc si crema si sunt extraordinare. Incearca sa intrebi in farmacii de acest gel de curatare, pentru ten gras si cosuri.

| Deĺααα a răspuns:

Buna:* http://www.magazinuldesapunuri.ro/......-si-tarate :* Comanda;;) dinasta. Te speli pe fata dimineata, la amiaz si seara cu el. [ folosesc si eu ] Dupaia te dai cu Garnier pure activ roll- on;;) pe pata, cos. Dupa 3 -4 zile:* nu mai ai nimic:| asa fac si eu. Sapunu e super bun;;) si ala de la garnier;;) daca nu in 4 zile. macs. 1 saptamana. nu mai ai nimic. Si e pentru cosuri`, acnee, ten gras;;) si puncte negre. Si.`poti sa te mai dai cu clear skin pentru puncte negre:*. Bft:x.`:* Mie` mi-a trecut:x. sigur iti trece.

| Pufuh a răspuns:

Buna! eu folosesc un tonifiant nivea.este foarte foarte bun. Uite cum procedezi:te speli pe fata,te stergi bine,te dai cu tonifiant, lasi oleaca sa intre in piele, te dai cu o crema pentru ten gras[eu flolsesc tot nivea] si nu te stergi.Si eu am tenul gras si asta mi-a recomandat doctorulwinking. Pupici:*:*

| Budinca a răspuns:

PAi e o crema in avon.
De la : Clearskin, acolo exista o crema pentru fiecare
Sau mai suntcremele de la Planet spa.
Sper ca te-am ajutat:*

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/

| endless16 a răspuns:

Salut. Eu stiu de un truc naturist. Si eu am multe puncte negre si folosesc o masca facuta in casa cu faina de grau si miere.trebuie sa stai cu ea 15 minute. este un bun exfoliant. Dupa ce ai folosit aceasta masca te poti da cu o crema hidratanta