| DontLetMeGo a întrebat:

Ok, deci tocmai mi-am cumparat un albastru de metil. Vreau sa-mi colorez parul albastru, verde, oricum o iesii, imi plac ambele culori. Dar mama nu prea este de acord, tot imi spune ca il ard. E adevarat? Se arde parul de la albastru de metil?

2 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Nu e adevarat.Doar daca il folosesti in exces.Albastrul de metil folosit pe par, (si eu am incercat) si iese un vernil, se duce dupa vreo 3 spalari si nu iti afecteaza firul de par daca il folosesti corespunzator. Dizolvi un capacel de culoare in 1, 5l apa.

| Diabl0 a răspuns:

Nu il arde dar daca il ai inchis nu o sa se vada cam nimic...