| Roberta_4238 a întrebat:

Pai as vrea niste sfaturi pentru ingrijirea parului cret. Nu, nu-l vreau drept cum l-ar vrea altele, vreau doar sa stea mai disciplinat si sa-mi stea bine in toate zilele, nu numai in prima zi dupa spalare. E destul de aspru. Normal, folosesc balsam. Samponul, cat si balsamul sunt de la Elseve. Dar parca nu simt eu ca mi-l ingrijesc calumea. Am citit undeva despre sampoanele pe care le vedem in reclame ca sunt pline de substante chimice care nu fac deloc bine parului deoarece inlatura uleiurile naturale. Am incercat sa folosesc un sampon "100% natural". Imi merge bine cu el. Parul nu imi mai cadea asa de mult. Ma rog, nu cade el asa de mult(e normal sa cada, de fapt, pentru ca nu-mi pieptan parul decat dupa ce fac baie si ramane acolo.si cand ma spal pe cap, mai cade) dar parca se comporta mai bine, insa mi-l lasa foarte aspru(am citit ca e normal ca acest tip de sampoane sa-ti lase astfel parul). Insa m-am apucat de citit pe spate si am vazut ca si acest sampon continea destule chimicale. Asa ca mi-am zis, mai bine revin la Elseve-ul meu, pentru ca amandoua au substante chimice, dar cel putin Elseve-ul nu mi-l lasa aspru. In rest, dupa ce mi-l spal, mi-l dau cu spuma Taft. Sta bine in primele doua zile, dar dupa...rolling eyes. Nu stiu.nu l-as spala asa de des, la doua zile doar ca sa-mi stea bine, pentru ca realizez ca spalatul des nu e foarte sanatos. Prin urmare il spal la cinci zile, dar in trei dintre aceste cinci zile nu-mi place deloc cum imi sta parul X_x. Mama nu ma lasa sa mi-l dau dimineata cu spuma, pentru ca spune ca o sa racesc, asa ca.Tot ce-as vrea ar fi sa-mi spuneti niste produse care mi-ar ingriji bine parul si niste sfaturi de aranjare.

5 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Daca te dadeai cu apa raceai. cu spuma nu pateti nimic.si daca nu da-te pe ascunslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te speli cu ceai de menta si nu o sa iti fie aspru

| rominax a răspuns:

Eu il am cret si ma dau in fiecare dimineata cu spuma si nu am racit de mai bine de 2 ani laughing.

| Nitescu_Andreea_1988 a răspuns:

Produse profesionale pentru par. tigi sampon si balsaam pentru par cret. cele mai mici preturi pe http://www.hairpoint.ro/

| Roberta_4238 explică:

Scuzati-mi unele greseliblushing.