| byu_5076 a întrebat:

Buna tuturor!
. am o mare problemasad...am parul foarte foarte cret...acel cret african. si nu stiu ce sa ii fac sa il las desprins.il tin tot impletit si in coada
are si foarte mult volum
. de ex daca seara il spal si il dau cu spuma sta super bine dar dimineataX_x... oribil
cum sa-l aranjez in asa fel incat sa stea bine si a doua zi? se infoaie si nu il mai suport
am vazut ca multe fete isi rezolva problema cu spuma
dar ca sa imi stea bine ar insemna sa il spal in fiecare dimineata si sa il dau cu spuma?
... folosesc spuma Taft si. un sampon obisnuit
am auzit ca r bun Pantene perfect curls
astept raspunuri :*

Răspuns Câştigător
| Anonimusss a răspuns:

Incearca sa schimbi si spumawinking mie una nu mi-se pare o firma bunahappy incearca Intesa, este foarte bunahappy

4 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Pai si mama are aceiasi problemawinkingacelasi par afrikan
ea spune ca nu-l mai suportaa, dar mie imi place parul cret cret

nu prea ai ce sa-i faci, mereu iti va sta asa fara nicio directiewinking

daca vrei ti-l poti da putin cu placahappydar u mereuwinking

stii ca ce sampon sa ti-l speli? cu sampon de bebelusilaughing)da arata foarte fin si matasos si nici nu ti se ingrasawinking
sper sa te ajutee:*:X
bYe:X:X:X

| Veve :X a răspuns:

Sub nici o foarma sa nu-l speli dimineata (mai ales iarna) si apoi sa mergi la scoala, eu am facut asta odata si am facut sinuzita. crede`ma ca e groaznic sa stai in casa o saptamana si cu dureri ingrozitoare de cap.

du-te la un coafor si fileaza`ti parul. sau dimineata poti sa pui pe perie/piaptan apa si asa il mai ``linistesti`` iar apoi te poti da cu spuma (apa sa nu fie rece, si nu te piptana de la radacina ).

Bafta :*

| bebytzza_9352 a răspuns:

Una dintre tendinte sunt suvitele libere. Parul este lasat liber si natural.
Truc: O bentita colorata, o agrafa metalica sau cu margele, poate sa-ti puna si mai bine in evidenta buclele
sau :Indreapta-ti doar bretonul lasandu-ti restul parului buclat.

vezi poate gaesti ceva interesant pe aici:*:*:*:*

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| byu_5076 explică:

Aaaa...am uitat sa precizez
nu imi sta intinsbig grin