| alecsasweet a întrebat:

Pantofii cu talpa ortopedica merg la rochite si fuste scurte? Pentru ca auzisem mai demult ca pantofii cu talpa ortopedica merg doar la rochii/fuste lungi si pantaloni. E adevarat? happy Fundita :*

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ar trebui sa-ti pui sandale daca mergi la o petrecere.E vara chiar daca ploua.Eu zic sa te incalti cum iti place tie si te simti bine.Aceasta este noua regula in lume. Oricum in aceasta tara sau alta cineva va spune ca ce frumos te-ai imbracat si altcineva ce aiurea.Mai nou s-a descoperit ca nu e bine ca femeile sa poarte tocuri sau incaltaminte in care nu se simt bine.Incalta-te cu ce te simti bine.Patofii cu talpa ortopedica,(depinde la ce model te referi)se poarta la pantalon, dar sandalele se poarta la fusta si la pantalon.Depinde ce intelegi tu spunand talpa ortopedica.Iti raspund desi tu ar trebui sa te incalti cum te simti bine mai ales ca medici recomanda fara toc, fara ortopedic.Fi originala.Aceasta este regula marilor case de moda.Imbracate si incaltate comod si cum iti place.Pentru prima data te poti imbraca cum vrei, dar cu gust.Cauta pe net daca nu ma crezi.Lasa ce zic romanii ca au numai fite si te vor barfi oricum.

| Amilik a răspuns:

Nu e adevarat. Pantofii cu talpa ortopedica merg la orice.
Rasfoieste revista si ai sa vezi
http://www.erevista.ro/viewer/catalog_deichmann_/M8E3S1MMH8V81A2L/3

| babyalexa a răspuns:

Depinde si de pantof ce-i drept, dar mie imi place cum arata la rochite scurte, mai ales ca sunt mica de inaltimehappy