| G a întrebat:

Pantofii mici iti fac picioarele mai mici?

Nature is a b*tch, am picioare late si oribile, ca de gasca, nu pot sa port incaltaminte din material moale/balerini/tocuri ca se deformeaza pantofii si se latesc si arata groaznic. straight face Chiar vreau sa le fac mai inguste, sunt dispusa sa port pantofi mai mici daca as sti ca le mai micsoreaza, nu conteaza daca doare, baba sufera la frumusete.

9 răspunsuri:
| G explică:

@anonim: s-a inventat incaltaminte pentru picioarele late, dar cred ca arati ca un clovn in ele. laughing

anyway, mersi tuturor de raspunsuri. :*

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar, purtand pantofi mai mici, picioarele nu se vor micsora, nu-si vor schimba forma. Singurul lucru pe care il vei obtine va fi ca, din cauza rosaturilor si a bataturilor, nu vei mai putea sa te incalti decat cu slapi. Incearca sa-ti cumperi macar o pereche de pantofi eleganti, din piele (neaparat!), pe masura, astfel incat sa se muleze pe piciorul tau, fara sa se deformeze.
Gandeste-te ca, desi esti dispusa sa suferi, nu-ti imaginezi ce inseamna sa nu poti merge DELOC. Asta se intampla daca iti chinui picioarele in pantofi mai mici.
Pantofii cu varf ascutit ar fi mai indicati pentru a camufla cumva latimea piciorului. Dar, nu uita! PE MASURA!

| Ioana1984 a răspuns:

Nu fa greseala asta asa a facut si mama mea cand era tanara si acum le are si mai deformate, plus ca de la incaltamintea mica faci monturi si bataturi si ai sa suferi toata viata.Incearca totusi si-ti cauta incaltaminte dupa forma piciorului.Bafta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ioana1984):

Sărut mîna dar tu ai bătături?

| ForbiddenLove a răspuns:

Si eu am ghinionul acesta! Am picioarele late si se vede asta si cand port tenisi! Chiar nu stiu ce sa iti raspund la intrebare

| jarulitza a răspuns:

Hey, nu prea ai ce sa faci...Trebuie sa inveti sa iti accepti picioarele si sa convietuiesti cu ele, ca na, altele nu mai primesti oricat d cuminte ai fi laughing nu cred ca are cum sa fie atat de rau, am o prietena care poarta 42, bine, ea e foarte sportiva si poarta numai adidasi si tenesi.Nu prea ai ce sa faci, poate un numar sau jumatate de numar mai mici, eu port 38, 5 si mi-am luat o pereche de 38, m-au durut al naibii de rau picioarele dar acum s-au lasat si se vad mai mici...Nu ai cum sa le faci mai mici sad

| zizibela a răspuns:

Chinezii le obligau pe femei sa poarte pantofi mici pentu a avea picioarele mici, unele ajungeau sa sangereze! Scopul pantofilor mici era de a impeidica crestrea piciorului, insa daca ai peste 18 ani nu cred ca iti mai creste piciorul si in nici un caz nu se mai micsoreaza, poate daca iti cumperi pantofi cu un nr mai mic sau doua maxim o sa dai impresia ca ai piciorul mai mic, insa o sa ai dureri si bataturi groaznicehappy succes:*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu vrei să i ti fac masaj?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am picoarele late si se vad in orice, dar mi s-a spus ca daca port incaltaminte cu curele mule care sa-mi acopere picioarele se va rezolva. eu am incercat cu niste sandale cu, curele si nu prea mai este asa groaznic picorul... SPER SA SE INVENTEZE INCALTAMINTE PENTRU PICIOARELE LATE