| Goddessss a întrebat:

Par drept, ondulat sau creț?
eu merg pe ondulat

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ondulat

| sierra1 a răspuns:

" MissGoddess a întrebat [înțelept, nu oricum]: Par drept, ondulat sau creț?"

despre ce parte a corpului vorbim aici?

| Goddessss explică (pentru sierra1):

Pai ala de sus bineînțeles.
ala din celalalt pol cred ca e la fel la toți
happy

| sierra1 a răspuns (pentru Goddessss):

Am intrebat... că era cam ambiguu exprimat

| Goddessss explică (pentru sierra1):

Ok si ce preferi?
happy

| sierra1 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu e intrebarea mea, spuneam s-o "finisezi"

| Goddessss explică (pentru sierra1):

Pai da, am înțeles. da tu ce preferi?

| sierra1 a răspuns (pentru Goddessss):

Cum dă mama natură, așa e bine

| Drimmero a răspuns:

Il am foarte ondulat incat nici cand e scurt nu sta cum vreau, daca il las sa creasca se increteste de tot, inainte il aveam cret-cret de facea ineluse, par superb!

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Eu-s o blonda creață natural soooo yeah

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Super tare! sa nu te vopsesti, cretele sunt din ce in ce mai rare. La noi astia creti parul e mult mai rezistent, puternic, chiar daca uneori nu vrea sa stea de nicio culoare.

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

True true.
gândește te ca mereu îmi ziceau oamenii '' vai ce păr frumos, creț, ca aurul il ai'', si eu până ieri tot il pieptănam.
ma mir cum a rămas creț după atâția ani, in care am vrut sa l îndrept.
culoarea o moștenesc de la mami, iar structura de la tata.
el avea parul lung in tinerețe si cret ca rockerii din 80'.
practic parul meu era punctul meu foarte si trăsătura mea cea mai deosebita si eu nu l apreciam destul lol.
oricum la rasa alba, parul creț e rar si ma mândresc cu asta.
da doamne sa crească lung lung, dar e mai greu, fiind creț.

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Cum ziceam parul ondulat/cret e mai gros, mai rezistent, chiar daca necesita o ingrijire mai mare in sensul ca trebuie sa-l inveti cum sa stea, la mine e horror cand e ceva mai maricel si il spal in seara precedenta si cand ma trezesc sta in toate directiile, d-aia il tund regulat scurt ca sa aiba un aspect ingrijit, l-as lasa mare dar nu stiu cat de bine mi-ar sta acum cand mi s-a mai schimbat fizionomia si cata grija as avea de el, mi-e mai usor sa-l pastrez scurt si sa-l invat sa-l dau pe spate sau intr-o parte, de obicei tot motul din fata il dau in dreapta, ca si la tine eu nu ma pot vedea fara par, mi-ar face intreaga trasatura praf. Nu-l indrepta sau ceva, lasa-l ondulat cum e el natural.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferent. Sau hai... drept sa fie.

| siriusblack98 a răspuns:

Ondulat

| zilog a răspuns:

Merge si drept si ondulat
MAI IMPORTANT ESTE CÂT DE FRUMOS SE POARTĂ FATA RESPECTIVĂ

O atitudine frumoasa, o vorbă bună atrage dragostea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creț. big grin

| Emazio a răspuns:

Drept