| Laiyla a întrebat:

Parul meu a fost decolorat, vopsit, chinuit cat se poate. Acum se incalceste din cauza ca e putin degradat. Putin, pentru ca i-am facut masti, etc... si-a mai revenit. Nu l-am mai vopsit de cateva luni bune si deja incepe sa se observe, prin faptul ca atunci cand era vopsit nu se prea incalcea, dar acum cand se duce vopseaua incepe sa capete un aspect putin mai aspru. Cand era vopsit era mai moale. Acum efectiv se fac mici " maciuci " inspre varfuri si nu le pot descalci deoarece sunt strange si subtiri oarecum, asa ca la pieptanare se rup cu tot cu varfurile. Ce as putea sa-i fac? Nu vreau sa-l vopsesc complet doar din cauza asta, ca mai apoi sa inceapa din nou sa cada. M-am gandit sa merg la salon si sa-mi fac un ombre cu o culoare inchisa care nu necesita decolorare sau ceva de genul, sa-l vopseasca doar pe partea unde inca mai e decolorat ( de la jumatatea gatului pana mai jos de umeri cu un deget ) ca sa nu se mai incalceasca dar nu stiu daca e o idee prea buna. Merg regulat la tuns de varfuri, din 3 in 3 luni.

1 răspuns:
| OnceaMelissa a răspuns:

Incearca sa iti tunzi parul, nu doar din varfuri. si eu am patit problema cu incalcitul si m-am tuns pana la umeri. A rezolvat ceva asta, dar nu garantez ca in fiecare zi il vei avea neincalcit. Sper ca te-am ajutat!