| LadyCrazy999 a întrebat:

Parul meu e des si e foarte pufos, se incalceste foarte repede si asta ma derangeaza. prietena mi-a sfatuit sa il indrept cu placa dar asa imi voi arde parul... ce sa fac. dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Floryna97 a răspuns:

Iti dau eu un sfat : Spaltil cu petrol si dupaceea intiondetil cu placa si o sa vezi ce bine o sa-ti stiawinking stai calma cu majoritatea fetelor din inntreaga lume folosesc placa de intins parul...depinde si ce marca de placa ai... daca e din ceramica poti linistita sa til intinzi ca nu til arzi tongue Funda?big grin

5 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Exista o gramada de creme/tratamente/spray-uri protectoare pentru orice tip de par, girl. Si poti sa-l intinzi cu placa, daca o faci cum trebuie nu se arde.

| karsivan a răspuns:

Cred ca niste balsam de par dupa spalare ( unul bun) si apoi spuma de par si uscat cu peria si feonul este mai ok.

| LauraEU a răspuns:

Sunt spray-uri pe la Avon, Oriflame. poate daca ceri la farmacie iti da ceva. Nu ti-l lasa mereu desfacut, dimineata si seara peaptanate pe el inainte sa te culci si prindeti-l in coada. Si al meu e la fel dar mi-l mai impletesc si ma piaptan mult, si cand te piepteni ai grija sa nu iti smulgi prea mult par si piaptana-te cu rabdare si grija. Spalate cu sampon si dupa cu balsam, piaptanati-l dupa ce faci baie bine, nu ti-l usca cu uscatorul, ti se incalceste mai tare, lasa-l sa se uste de la sine.

Sper ca te-am ajutat :*

| bianca56701 a răspuns:

Asa e si parul meu iar eu ma spal cu sampon care contine rodie si drajdie de bere de la garnier si seara cand ma culc imi impletesc parul si dorm cu el asa iar dimineata cand il desprind si il piaptan nu e asa de incalcit

| CatiiiJ a răspuns:

Ai putea sa il tunzi un pic, sa mai iei din volum si sa ai grija cum ti-l ingrijesti happy Si un balsam ar fi bun.