| Sara2 a întrebat:

Parul meu e saten deschis si nu m-am vopsit niciodata, am folosit apa oxigenata m-am spalat si cu ceai de musetel dar imi puteti spune de ce nu se deschide deloc la culoare?

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Depinde de pigmentul parului tau, dar depinde si de concentratia apei oxigenate care ai folosit-o, parerea mea este sa nu al deschizi cu apa oxigenata til poate arde, daca vrei sa a dai o tenta mai deschisa mergi la salon si iti va da un stylist sfatul care trebuie, nu risca sa mai faci cine stie ce la par si apoi sa nu poti iesi afara din casa.

| Sara a răspuns:

Cica lamaia. decoloreaza parul.

| mirajevents a răspuns:

Incearca un sampon nuantatorwinking

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Daca nu vrei inca sa te vopsesti, gasesti masca de par sau samponare cu vopsea in sampon.Eu cred ca pana ai sa gasesti o vopsea care sa aiba si decolorant in ea, parul nu ti se va deschide.Pentru o culoare mai deschisa, nu va merge fara decolorare.SUCCES.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceaiul de mușețel a fost unul foarte concentrat?
Doi pumni de flori la un litru de apă, după ce a fiert și ascăzut apa un sfert din cantitatea inițială. Folosește pe post de mască, nu numai să te clătești cu el.
După ce te-ai șamponat și limpezit, pui masca de ceai de mușețel și lași 10-15 minute să acționeze.
Dacă vrei să te mai limpezești, bine; dacă nu, nu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samponul nu are nici un efect daca vrei sa te faci mai deschisa, numai eventual mai inchis