| Cristinaaa a întrebat:

Parul meu este lung, des, ondulat si se incalceste mereu.Probl. e ca luni e tabara si nu vreau sa ma tund, plus ca nu stiu sa-mi prind parul.In rest il prind, dar aiurea... sfaturi? FUNDITA

4 răspunsuri:
| D A R i U t S s A a răspuns:

Eu iti recomand un coc, destul de sus mai ales ca acum se mai si poarta. Nu gasesc acum o poza potrivita.
Deci lasi capul in jos, aduni tot parul intr'i coada il ti strans si incerci sa il rasucesti in forma de coc. si il prinzi cu un elastic bun care sa tina.big grin

Numai bine, Daria!

| WitHYOu a răspuns:

Il poti prinde in doua codite si asa nu o sa se mai incalceasca si eu am aceeasi problema. big grin

| flory_9684 a răspuns:

Balsam pentru par la fiecare spalare
tuns varfurile la 2-3 luni
parul se usuca natural, te joci cu degetele prin el, il tamponezi cu prosopul
nu se piaptana, pentru ca in primul rand se incurca repede iar in al 2lea rand este mai frumos ciufulit.