| georgi1897 a întrebat:

Parul meu se ingrasa foarte repede.Trebuie spalat la 2 zile.Cum il pot face sa nu se mai ingrase repede?

8 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Si la mine este la fel! rolling eyes
A2a zi dupa ce fac baie parul deja nu se mai aseaza si are un aspect uratel.
Am incercat sa nu-l spal mai mult timp dar degeaba. Am citit pe mai multe site-uri ca nu este nimic in neregula daca te speli zilnic, nu dauneaza parului, dar timpul nu imi permite sa fac baie pe cap zilnic sad. Am incercat o multime de sampoane si nu apare nicio schimbare. Dupa ce parul meu capata un aspect mai neingrijit, mi-l prind pentru a nu se mai oberva asa tare. sad

| andy_3925 a răspuns:

Pai...Cumpara-ti un sampon special pentru parul gras(eu de obicei folosesc dove). Incerarca sa-ti tii parul prins pentru a-l proteja cat de cat de praf si sa nu te speli foarte des, iar cand te speli ai grija sa aplici balsamul numai pe lungimea firului de par si sa il clatesti foarte bine dupa. Evita sa te dai cu mult fixativ, spuma, gel, pentru ca iti imbacsesti foarte tare parul.

| ing. a răspuns:

Buna.Cu cat il speli mai des, cu atat se ingrasa mai mult. Du-te la farmacie sau la doctorul dermatolog, pentru a primi o recomandare de sampon impotriva parului gras.Eu asa am facut, pentru ca tot asa pateam si acum il spal de 2 ori pe saptamana.Am folosit samponul Nizoral.Mult succes kiss

| dia_2587 a răspuns:

Spalarea parului se face la un interval de 3–4 zile. Nu mai des, nici mai rar, deoarece frecventa spalarilor poate afecta cantitatea de sebum ce se depune in par. Poti folosi un sampon pentru par normal, iar balsamul il aplici numai la varfuri.

Răspuns utilizator avertizat
| paa a răspuns:

Incearca sa nu il mai speli asa des.

| ramonaky25 a răspuns:

Incearca sa te speli cu galbenusuri de oua-le aplici pe parul ud, masezi si clatesti normal.(nu e gluma)