| GeO_2554 a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede...adica in 3 zile. ce pot folosii in cazul acesta? sau ce pot face sa nu se mai ingrase?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Sa nu te mai speli asa des pe par sau sa nu mai pui atat de mult sampon/balsam.Am avut si eu problema asta. Pune cat mai putin sampon... e mai bine asa.

by Zzu

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

E bine daca te tine 3 zile... parul meu este asa cum imi place mie o singura zi iar dupa aceea trebuie sa ma spal iar... acum nu stiu daca trebuie sa ma spal mai rar ptc mi se ingrasa parul...am aceeasi problema ca tine si nu stiu sa o rezolvstraight face

| marsy a răspuns:

3 zile e destul de normal. asa este parul tau. nu se ingrasha prea repede... eu peste o zi trebuie sa_l spal. :*

| Jonsdottir a răspuns:

Repede?! :O mie mi se ingrasa urmatoarea zi dupa ce ma spal crying. nu te mai spala asa de des si clateste-te cu muuulta apa tongue

| machupicchu a răspuns:

Daca ai folosit samponurile recomandate pentru eliminarea acestui inconvenient estetic si rezultatul nu este multumitor... mai ramane numai un control la medicul dermatolog, care va gasi si trata cauza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu te mai spăla așa de des pe păr.
Folosește o mască de păr care să combată excesul de sebum, hidratarea scalpului și fortifiere.
Mergi la farmacie.
Este bine venit șu un control dermatologic pentru a vedea dacă nu este și o posibilă ciupercă de piele.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca samponul de urzica de la Elmiplant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l spala prea des si nu-l spala cu apa fierbinte, mai tare se ingrasa. apa n-are voie sa fie mai calda de 37 de grade. evita pe cat poti fixativele, ceara si alte chestii asemanatoare.si nici nu-l pieptana toata ziua buna ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand iti trebuie un sampon pentru eliminarea sebumului, pe care o sa-l folosesti in paralel cu un alt sampon pentru tipul tau de par...foarte important este samponarea care trebuie efectuata cu blandete, folosindu-te doar de buricele degetelor, apoi clatit si aplicat masca doar pe varfuri.LA FINAL POTI FOLOSI UN JET DE APA RECE.RENUNTA LA PRODUSE DE STYLINF.Bafta!

| Pufulete666 a răspuns:

Si eu sunt exact la fel si cand ma spal, de obicei ma dau cu otet(dela de care pui in salata), desi parul o sa o ia putin razna, daca nu incearca cu lamaie, dupa ce te speli de sampon dai cu lamaie sau cu otet iar apoi te clatesti iar otetul te scapa si de matreata, eu l-am folosit de vreo 5 ori si acum nu mai imi apare matreata deloc, chiar daca nu-l folosesc, succes thumbs up!

| manutzu a răspuns:

Poti folosi sampon pentru par gras fara balsam