| aaadddaaaa10 a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede.Trebuie sa il spal in fiecare zi.Ce ar trebui sa fac sa nu mi se mai ingrase asa repede? FUNDA.
[scuzati categoriabig grin]

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Stiu cum e. Poate fi din cauza pubertatii. Nu prea ai ce face, in cazul asta. Incearca sa te speli de vreo 2 ori pe saptamana, nu mai mult fiindca nu e bine sa te speli asa des.
Am citit undeva ca otetul sau zeama de lamaie ajuta, dar nu am incercat. Cauta sampoane pentru par gras si evita sa folosesti balsam [mai ales sa nu-l aplici la radacina parului] happy

2 răspunsuri:
| iuliaiuli18 a răspuns:

Am descoperit un truc ce mai diminueaza din grasimea parului pentru ca si eu am aceeasi problema ca si tine sad. Pudra de talc, iti dai cu ea in par si absoarbe grasimea.Merge 100%. Funda?

| Maria_Ana_1995_e a răspuns:

Allexuutaa are dreptate dar eu mai am si alte sugestii:
1.Trebuie sa iti cauti un sampon special pentru parul gras
2. atunci cand te spelii nu trebuie sa
apesi prea tare
3. nu trebuie sa iti mai pui prea des pana in par deoarece si acest aspect ingrasa parul
4. sa il tii desprins si nu legat in coada sau altfel
Sper ca te vor ajuta aceste informatii.