| anonim_4396 a întrebat:

Pe la ce varsta vi s-a facut barba deasa, groasa si aspra?

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa implinirea varstei de 21-22 de ani si vreo 6 ani de barbierit de 2-3 ori pe saptamana.

| SkyPilot a răspuns:

16 ani, barbierindu-ma zilnic de la 13.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

De ce te-ai barbierit atata chiar de la 13 ani? laughing
Eu am inceput sa am un pic de puf abia de la vreo 14, dar nu m-am ras la modul serios, chiar ma duceam asa barbos la scoala, mi-o radeam maxim odata pe luna, abia de anul trecut am inceput sa ma rad si eu odata la vreo 3 zile.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam niste fire lungi ca de capra happy

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Si eu la fel aveam cand aveam 14-16 ani, dar imi era destul sa ma barbieresc odata la 2 saptamani.
Cum de o faceai chiar zilnic? Asa repede iti cresteau la loc chiar de la varsta aia?

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar voiam sa am barba.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

De azi incolo si eu o sa incep sa ma barbieresc zilnic! big grin
Vreau sa am si eu barba. laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine in 3 luni de cand am inceput, avea pe toata fata dar nu era gros si mai avea mici goluri. La varsta aia ma remarcau fetele, eram deja "barbat" happy

| Clausd10 a răspuns:

Depinde de la ce varsta ai inceput sa te barbieresti. Eu am inceput de la 17 ani si pe la 20 dadeam zilnic barba jos. Dupa cativa ani de dat cu lama pe fata n-ai sa mai fii bucuros. Mai ales daca vei avea un job care sa te oblige sa fii barbierit. A, si mai e o chestie. Depinde si de tenul tau. Daca esti brunet va fi in regula barba, daca esti blond... mai bine zici pas.

| anonim_4396 explică (pentru Clausd10):

Dar ce are daca ai tenul alb?

| Clausd10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refer la ten, ci la culoarea barbii. Nu am nimic impotriva, doar ca mi se pare ca barba bruneta da mai bine pe un chip decat una blonda. Si ma refer la blondul blond, nu saten.

| DresorDeWC a răspuns:

Pe la vreo 14 ani.
P.S. Sunt fata.

| anonim_4396 explică (pentru DresorDeWC):

Angajeaza-te ca femeie cu barba la vreun circ. laughing