| dorinta22 a întrebat:

Pentru ce este bun joggingul, aerobicul si fitnessul? Eu sunt slaba si am putina celulita si nu stiu ce sa practic si cat timp? Mentionez ca stau la sat. Funda

Răspuns Câştigător
| KamiM a răspuns:

Fitness-ul este pentru a face muschi sau pentru a tii tonifia.Aerobicul e bun pentru pesoanele care vor sa slabeasca in principiu si te ajuta si la tonifiere. Iti recomand jogging-ul pentru ca este cel mai prcatic, iti antreneaza tot corpul. Depinde si in ce zone ai celulita. Daca ai la picioare ar trebui sa mai faci si niste genoflexiuni, sau ai putea cauta pe youtube exeple de exercitii care sa te ajute cum ar fi aici :
http://www.youtube.com/watch?v=ebsqFtr1Vx0
Succes!

2 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Cred ca fitnessul.

Răspuns utilizator avertizat