| Lacon a întrebat:

Pentru cresterea rapida a barbii am auzit ca este bun uleiul de ricin,insa nu stiu exact ce tip de ulei,adica cineva care a incercat si poate sa imi spuna si cum se aplica, in cat timp da rezultate.

Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Exista un singur tip de ulei de ricin, da, cica este bun pentru par, daca daca nu ai material genetic care sa-ti ofere barba poti sa faci si baie in ulei, tot nu o sa-ti creasca.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E un singur tip, pur si simplu te duci la plafar si intrebi de ulei de ricin, e in jur de 10 lei sticluta dar cantitatea e suficienta.
Te dai cat sa acopere zona unde vrei sa-ti creasca parul. Nici prea mult, nici prea putin, vei vedea atunci cand aplici mai exact. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti ulei de ricin pe fata. Se formeaza o pelicula solida pe fata, porii se pot bloca si te poti trezi cu pustule/cosuri.

| tickey a răspuns:

Uleiul de ricin e bun pentru cresterea parului. Se foloseste doar pentru o perioada dupa care o pauza de cateva luni. Dar nu iti recomand sa iti dai pe fata. Efectele sunt in timp indelungat, nu imediate. Nu vad de ce ai vrea sa grabesti cresterea barbii, ea oricum creste foarte repede. Pur si simplu stai nebierbarit si rezolvi problema.