| Clara_9356 a întrebat:

Pentru reprezentantii AVON, am primit pe factura suma de 8.5 lei pentru ambalare.Stie cineva de ce?
Acum ne iau taxa de ambalare?

6 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Taxa de ambalare?
nu am bagat de seama decat, parca, 2 lei
ai pus cumva comanda sub 120 ron?

| thevampirediariesfever a răspuns:

Draga Clara,
Fiecare firma dispune de anumite servicii (ambalare,curierat etc.),dar depinde de firma cat ia taxa.
Ca sa iti raspund la intrebare,da, se iau taxe de ambalare, dar mi se pare cam scumpa taxa.Eu,de la AVON, am primit taxa de 6 lei (ma rog, sata s-a intamplat acum cateva luni).Nu te speria, poate s-a scumpit intre timp

| thevampirediariesfever a răspuns:

Draga Clara,
Fiecare firma dispune de anumite servicii (ambalare,curierat etc.),dar depinde de firma cat ia taxa.
Ca sa iti raspund la intrebare,da, se iau taxe de ambalare, dar mi se pare cam scumpa taxa.Eu,de la AVON, am primit taxa de 6 lei (ma rog, sata s-a intamplat acum cateva luni).Nu te speria, poate s-a scumpit intre timp.

| ancaanca a răspuns:

Posibil.daca ai pus comanda sub 130 lei

| PupicelT a răspuns:

Aoleuuuu...ne pune sa platim totul, banut cu banut.Da, cei de la Avon nici o sacosica nu'ti da pe degeaba...laughing

| princess92 a răspuns:

Daca nu acumulezi o suma d bani la comanda, platesti ambalarea si transportul produselor...ideal ar fi sa incerci mereu sa faci macar pragul ala minim de 120 ron.eu asa fac mereu si niciodata n-am avut taxa in plusthinking