| LolitaLo a întrebat:

Pentru urme lasate de cosuri? Ce creme sau ce e bun ca sa imi dispara? Nu am foarte multe dar pe frunte nu prea am cosuri dar se vad urme, semne si vreau sa le fac sa dispara. Funditahappy

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Foloseste o crema cu propolis deoarece aceasta are efect cicatrizant. Poti folosi pe langa, o crema anti-acnee. Eu ti-o recomand pe cea de la Gerovital deoarece contine igrediente naturale. Nu aplica tone de fond de ten sau pudra. Mai bine nu folosi asa ceva. Mai degraba, foloseste o crema coloranta (de la Nivea, de ex) sau un corector. Si spirtul este bun. Demachierea este iarasi foarte importanta (normal trebuie sa te demachiezi si dimineata si seara, dar poti sa te demachiezi numai seara): curatare, tonifiere, hidratare/matifiere. Nu mai pune mana pe semne/cosuri ca faci mai rau (mai ales daca ai mainile murdare). Sper ca te-am ajutat!

| AnnePlatt a răspuns:

Uite un videoclip de la Amy List Tv:http://www.facebook.com/....../photo.php
Sper ca te-am, ajutat!
XoXo!
Arii

| corny04 a răspuns:

Cele mai multe urme de acest gen trec de la sinewinking
si eu am avut astfel de urme...si mi-ai trecut in timp...insa daca tii neaparat. poti incerca cremele pe baza de extract de galbenele.

Sper sa-ti fie de folos!

| Adina77 a răspuns:

Crema cu galbenele cicatrizeaza.O poti incerca.Succes!

| Roxxette a răspuns:

Crema mibazon sterge urmele lasate de cosuri eu o folosesc dar nu am urme ci doar cosuri http://forum.romedic.ro/prod/Mibazonul,_benefic_sau_nu?! __030682.html

| Andreea_7542 a răspuns:

Ulei de argan mai nou se gaseste peste tot eu iau de pe uleideargan.com