| DeeaDeutzaaa a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am cateva cosuri pe frunte si as vrea si eu sa stiu cum sa fac sa dispara(nu vreau creme sau Zyneryt). As vrea ceva mai natural.preparat de mine si m-ar interesa cam cat de repede trec dupa ce folosesc ce imi spuneti! ofer funtitza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kiduuuu1445 a răspuns:

Ce am folosit eu, si a mers dupa ce am incercat nspe mii de tratamente este argila. Se gaseste la farmacie, sau la plafar, costa in jur de 1 leu pliculetul, si un pliculet iti ajunge pentur 2,, sedinte". E foarte simplu de folosit, si naturala. Se amesteca cu ama de la robinet, cam pana se face o pasta. O aplici pe toata fata, mai putin in jurul zonei ochilor, lasi 15-20 de minute, si apoi clatesti cu apa calduta. La mine a actionat din prima zi, s-a vazut rezultatul. Cam in 5-7 zile scapi de tot de ele happy.

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Poti incerca, din supermarket [ sigur gasesti ] - argila. E fff buna. Aplici masca de 2-3 ori pe saptamana si te va ajuta. Sau daca esti dispusa sa investesti mai mult eu iti recomand Effaclar Duo de la La Roche Posay. E cam scumpa [ 50 de lei]... e testata pe propria piele. E cea mai buna crema din lume! Ajuta ff mult. Chiar si dermatoloaga mea spunea ca ii apar din cand in cand [ din cauza caldurii credea ea] bubite si cosulete mici pe frunte dar cu Effaclar dispar repede. Crema asta e f buna si pentru semne in caz ca vrei sa scapi de vreo cicatrice sau eu stiu. Alegerea e a tahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna poti sa inceci sa prepari putin ulei de masline cu putina lamaie si miere la mine a dat rezulate si in plus vei avea o piele fina.sa-mi spui daca a mers.

| BitchImfabulous a răspuns:

Pai eu m-am dat cu lamaie pe frunte unde aveam cosuri si sau uscat.