| doreal a întrebat:

Am semne lasate de cosuri pe spate si ironia sortii face ca rochia mea de banchet sa fie cu spatele gol -_-. Cu ce as putea sa le fac sa dispara?

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

Să îți dispară aşa repede până la banchet, nu îți garantează nimeni. Ai putea încerca cu bicarbonat, cum a zis LadyInBlack00012.
În cazul în care nu îți dispar coşurile până atunci, singura variantă rămâne cea cu fondul de ten sau corector. Dacă fondul de ten/ corectorul este cât mai apropiat de nuanța pielii tale, nu se observă. Dar când îl aplici, aplică-l doar pe coş/coşuri şi atât. Să nu întinzi mai mult.
P.S: Şi eu aveam nişte coşuri pe piept şi tot fondul de ten m-a salvat. happy

12 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

La farmacie e probabil sa gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantofii au toc?

| doreal explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cu ce te-ar ajuta, dar da, au happy.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru doreal):

Mersi, cit de inalte? Scuza mi curiozitatilelaughing

| IoanaIonuca a răspuns:

Nu poti sa le faci sa dispara, eventual cu laser. Ai putea sa te dai cu fond de ten, alta solutie nu gasesc.

| doreal explică (pentru IoanaIonuca):

Oare daca m-as da cu fond de ten, pentru ca nu gasesc alta solutie intr-un timp atat de scurt, s-ar observa?
P.s. Din cate stiu eu, petele de cosuri dispar, adica mie cele de pe fata mi-au disparut. As fi vrut si pe astea sa le las sa treaca de la sine, doar ca rochia imi este cu spatele gol si din pacate alta nu am gasit.

| IoanaIonuca a răspuns (pentru doreal):

Intinzi bine si dai si cu pudra sau ceva spray fixator. Numai sa nu ti se murdareasca rochia. Dispar, dar nu complet. Tot raman ceva urme, ca asa sunt si eu laughing

| vegeta a răspuns:

Desi sunt baiat si nu ma prea princep la chestii din astea cred ca fondul de ten tear ajuta! happy

| doreal explică (pentru vegeta):

Da stiu happy. Doar ca imi e frica sa nu se observe.

| doreal explică (pentru Blackrose4):

Cred ca asta o sa fac big grin.

| Blackrose4 a răspuns (pentru doreal):

Să îți dispară aşa repede până la banchet, nu îți garantează nimeni. Ai putea încerca cu bicarbonat, cum a zis LadyInBlack00012.
În cazul în care nu îți dispar coşurile până atunci, singura variantă rămâne cea cu fondul de ten sau corector. Dacă fondul de ten/ corectorul este cât mai apropiat de nuanța pielii tale, nu se observă. Dar când îl aplici, aplică-l doar pe coş/coşuri şi atât. Să nu întinzi mai mult.
P.S: Şi eu aveam nişte coşuri pe piept şi tot fondul de ten m-a salvat. happy

| LadyInBlack00012 a răspuns:

Aplică bicarbonat alimemtar sau pastă de dinți sau miere. Te scapă de ele rapid, dacă este urgent aplicăunul dintre ele sau pe toate de 3ori/zi.
Sper că te vor ajuta, dar pe mine m-au ajutat la această problemă.

| doreal explică (pentru LadyInBlack00012):

Cam in cat timp ti s-au dus petele?