| vortex_5084 a întrebat:

Peste 4 zile am banchetul.M-am dus la un stilist sa ma tunda si mi-a spus ca sa vin la el in ziua in care am banchetul sa imi mai aranjeze parul.De asemenea, a spus sa imi spal parul acasa(ca altfel e gras si nu poate sa-l aranjeze) sau sa mi-l spele acolo la el.
Intrebarile mele:
1.In ziua in care am banchetul eu m-am gandit sa ma duc cu 2 ore inainte la el ca sa am timp sa ajung si acasa sa ma pregatesc.Voi ce ziceti?
2. Daca il spal acasa,cum e mai bine, sa il spal cu sampon sau doar cu apa ca sa nu fie gras? Sau mai bine sa ma duc la el sa il spele acolo?
3. Daca i-am platit azi, o sa-mi ceara bani si vineri? Nu vreau sa ma fac de ras de genu sa plec fara sa-i dau bani si el sa ii astepte?!

Sunt baiat.Se apropie banchetul(clasa a 8a) si as fi recunoscator daca m-ati ajuta.

3 răspunsuri:
| xXFrappeGirl a răspuns:

1. Mergi cu doua ore inainte, numai bine ai timp sa te aranjezi.
2. Il speli acasa cu putina apa, si eventual cu putin sampon. [ cred ca ar fi mai ok ].
3. Nu iti mai cere bani vineri. Sigur te-a notat undeva, stai linistit.

| Diana1704 a răspuns:

1. Esti baiat, o ora jumatate, maxim.
2. Mergi sa il spele el mai bine
3. Sigur si vineri va trebuii sa ii platesti

| blackrose24 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te speli acasa cu sampon si apa calduta dupa care sa te usuci cu feonul, dupa care sa mergi inainte cu o ora la stilist sa te aranjeze. Si cel mai bine ar fi sa ii dai toti bani atunci cand te termina. Distractie placuta la banchet si sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos. :* happy