| Kisses a întrebat:

Pica parul rau de la vopsea? M-aș vopsi și nu l-as întinde deloc cu placa. Oare o sa pice de la vopsea?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vopseaua arde radacina capilara in timp va cadea parul asa cate putin

| Frumystefy a răspuns:

Pe langa ca pica, arde varfurile, distruge mare parte din radacina si subtiaza foarte mult firul

| Kamelyama a răspuns:

Nu stiu, depinde. Ai parul cret sau drept?
Eu il am drept si nu pica daca te vopsesti.
Dar cum am spus, depinde de par.

| kitty1984 a răspuns:

Sigur ca vopselele chimice afecteaza parul, mai ales daca procentul de amoniac este mare. Foloseste vopsele de par naturale (henna) care nu iti afecteaza parul, ba dimpotriva chiar il hranesc - totul este sa fie Henna adevarata, nu doar cu numele. Cele originale sunt un pic mai scumpe, dar sunt foarte OK. Uite aici un link: http://femeiachic.ro/vopsea-semipermanenta-henna-crema