| Roxetteeeeeeeeee a întrebat:

Buna TPU :*! Am facut prostia de a ma vopsi eu fiind satena am vrut ceva putin mai deschis si mi-a iesit un fel de blond. E ok, imi place. Dar acum a inceput sa imi creasca de la radacina parul brunet straight face oare de ce? si nu imi place deloc. de ce nu creste culoarea mea naturala? n-as mai vrea sa bag vopsea in par... aa si inca ceva: daca ar fi sa ma fac satena oare mi-ar creste parul saten? help fundita pentru cel mai bun raspuns. v-am pupat

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Asa avei parul la radacina si cand erai satena doar ca acum e contrastul prea mare dintre parul tau blond si radacina care oricum creste mai inchisa. Daca il faci saten la loc o sa vezi ca nu se va mai observa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Părul îţi creşte într-o singură culoare toată viaţa (în afară de când eşti mic şi în câţiva ani se închide culoare, dar aia e altă poveste). Dacă te vopseşti brunetă n-o să îţi crească păr negru, dacă te vopseşti blondă, n-o să-ţi crească păr blond, şi asta e.
Ţi se pare ţie că e brunet. În timp, culoarea părului se mai şi închide, şi mai mereu la rădăcină e mai închis decât la vârfuri. În contrast cu culoarea mai deschisă cu care te-ai vopsit, ţi se pare că e brunet.

| Ho1 a răspuns:

:jester:

| Jee354 a răspuns:

Pai pentru ca tu ai avut parul saten.ok ...parul daca til lasa-i saten Devenea brunet.De asta..Sunt baiat si nu stiu prea multe dar cred ca si asta este o varianta. Sper sa iti revina parul asa cum ai vrut. Cyus! :*