| anonim_4396 a întrebat:

Pierc-urile in cartilajul urechii trebuie curatate? Si cum? Fundbig grin

Răspuns Câştigător
| sasha_2369 a răspuns:

Nu "trebuie", tine cont doar de igiena fiecaruia tongue il scoti, il cureti cu putin spirt, dupa care il bagi la loc. inainte de asta, cureti si urechea, acolo unde-au fost date gaurile, cu putin spirt, ca sa dezinfectezi, astfel previi o infectie.

1 răspuns:
| zeepe a răspuns:

Da, trebuiesc curatate, eu am avut o solutiede la ei unde mi-am facut dar se poate si cu spirt dar dupa trebuie sa il lasi sa se usuce 1 ora apoi sterge-l cu un servetel sa nu il pui dupa ce l-ai curatat!