| Sophie14444444444 a întrebat:

"Piesele" aparatului dentar trebuie comandate sau le are dentistul?

5 răspunsuri:
| YrYnA_7766 a răspuns:

Buna Sophie! Sunt doua feluri de aparat dentar cel fix si cel mobil.Trebuie sa te duci la doctor el iti va lua mulajul si el va da comanda de toate piesele de care ai nevoie...happy

| boogdan91 a răspuns:

Dupa ce ti se iau dimensiunile le comanda medicul stomatolog.

| DraGfirE a răspuns:

Daca mergi la stomatologie au ei daca vrei sa iti puna mama/tata trebuie sa iti cumperi piesele.

| DraGfirE a răspuns:

Eu am fix si e naspa trebuie sa merg din luna in luna sa imi schimbe sarma.

| CRAZYGIR a răspuns:

Cum spune si YrYnA exista 2 feluri la cel fix nu stiu prea multe dar la cel mobil iti da medicul aparatul cu totul dupa ce iti ia mulajul si costa in jur de 200 de lei unu sau doua nu mai stiu sigurbig grin