| Damii a întrebat:

Pot aparea cosuri de la pudra? O folosesc corect dar de la o bucata de vreme incep sa fac cosuri. funda

8 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| Frankie a răspuns:

Depinde de pudra incearca sa folosesti ceva de calitate superioara... sau poate esti alergica.

| raluk27 a răspuns:

Schimba pensula sau buretele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Explicatia este ca pudra inchide porii iar sebumul adunat formeaza cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pudra impiedica porii sa respire normal. Dar ar putea fi si din cauza buretelului sau pensulei daca nu e spalata mai des si cu solutie speciala.
Si poate faci cosuri de la fond de ten thinking

| Mylifeispink a răspuns:

Mie de la pudra imi apar cateodata pete asa mici. un fel de cosuri thinking oricum sa nu stai mult cu ea pe fata ..cand ajungi acasa sa te demachiezi imediat.

| AlexandraaNST a răspuns:

Da. iti pot aparea cosuri, daca nu sti sa te demachezi, si sa iti hidratezi pielea ..si bine inteleg daca tiai luat pudra la 5 lei din piata. funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraaNST):

Si tu de unde stii ce pudra si-a luat? Aia macar nu are putere mare de acoperire si nu astupa porii, e doar un praf. Cat despre iritantii din pudrele astea ieftine sau alte produse, multe persoane nu au nici-o reactie adversa de la iritanti.