| bluuee a întrebat:

Pot sa imi fac tot parul cu albastru de metil? Cat de rau se ia culoarea, pe haine, perna?
Nu-mi spuneti ca e mai bine sa ma vopsesc. Parul meu e vopsit in parte de jos si schimb foarte des culoarea, ultima data am facut prostia de a folosi vopsea permanenta si acum m-am plictisit de ea. Cum nu vreau sa ma decolorez, vreau sa-i schimb aspectul cu albastrul de metil (pe toata lungimea) care nu dureaza mult, asa, pana reusesc sa ma vopsesc iar.

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Se ia urat de tot pe haine. Ia-ti o vopsea semi-permanenta. http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSELE-PAR/

| bluuee explică (pentru Nolkyz):

Tocmai ziceam ca nu vreau sa ma vopsesc, dar misto site-ul, mersi laughing

| Nolkyz a răspuns (pentru bluuee):

Oricum e vopsea semi-permanenta. Se duce dupa cateva spalari. Si decat sa albastresti totul in jur... Mai bine nuantator. Vorbesc din proprie experienta. Imi facusem juvite cu albastru de metil. Aveam fata si gatul albastre, era nasol cand ieseam in oras cu fata albastra. Iar de perna nu mai zic.

| bluuee explică (pentru Nolkyz):

O sa retin laughing

11 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

Eu imi iau vopse asemipermanenta de aici www.pisica-neagra.ro si nu tine chiar cateva spalari. este in functie de cum o ingrijesti. poate tine si 2 luni.

| bluuee explică (pentru ammona):

Stiam site-ul, mersi oricum. Si da, oamenilor, stiu si eu cum e cu vopseaua semi-permanenta sau de oricare ar fi ea, nu ar fi prima data cand ma vopsesc.

| tr3ig a răspuns:

Mai bine iti cumperi un spray care dureaza 4 5 spalari. sa nu faci prostia sa dai cu albastru de metil ca pe langa faptul ca iti strici parul strici si tot ce se numeste haina, lenjerie (intr-un cuvant textil) stai cuminte si bagati mintile in capwinking

| bluuee explică (pentru tr3ig):

Sa stau cuminte si sa-mi bag mintile-n cap laughing, e vorba doar de vopsea de par aici, si nici parintii mei nu-mi spun asta.

| tr3ig a răspuns (pentru bluuee):

Atunci de ce nu vb cu mami si sa intrebi daca se intampla ceva si ne intrebi pe noi? eu iti raspunsei o sa strici pe langa par si toata textilaria acum faci cum vreiwinking

| bluuee explică (pentru tr3ig):

Eu ma refeream strict la ultima parte a raspunsului tau, pentru ca te puteai abtine de la alte comentarii, nu am cerut pareri, ci cateva explicatii.

| KeepcalmandloveToto a răspuns:

Stiu ca raspund mult prea târziu, dar asta e. Dacă pui balsam intr-o cutiuţă şi apoi pui albastru de metil peste balsam, nu se va lua pe haine, perne, etc. Daca te mai ajuta poti sa faci asa: pui balsam cat mai mult, apoi pui si albastru de metil, cat sa iasa un albastru inchis(poti sa pui cat vrei in functie de cum vrei sa iasa culoarea, si balsam pune cat mai mult, sa iti ajunga sa aplici pe tot parul, ca pe o vopsea), le amesteci si o sa ai o solutie ca o vopsea albastra... O aplici pe par si stai cu ea o ora, apoi te clatesti. Te stergi cu un prosop sa iei excesul de apa si lasi parul sa se usuce natural.

| Vendettatpu a răspuns:

Mda, iti sta foarte bine cu parul vopsit cum il ai acum dar daca tot vrei sa schmbi culoarea parului, nu cu albastru de metil, strici o frumusete de par.