| EvangelineDS a întrebat:

Neata'! Vreau sa-mi fac parul cu albastru de metil si vreau sa stiu daca trebuie sa mi-l decolorez, nu am facut asta niciodata. Daca te decolorezi si te faci dupa cu albastrul de metil, dupa ce se duce culoarea (de la albastru de metil) parul va reveni la culoarea lui initiala inainte de a fi decolorat? Am parul saten inchis.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul decolorat nu-si mai revine la culoarea initiala. Ori il revopsesti, ori creste si il tai.

| snzpaul a răspuns:

Dacă nu te-ai mai vopsit, nu trebuie.
Dacă te-ai vopsit, trebuie decolorat pentru că nu va ieși un albastru de metil.

| MadaSweet18 a răspuns:

Poti sa te faci cu albastru de metil si fara sa te decolorezi o sa-ti iasa un albastru inchis, daca te decolorezi o sa-ti ramana parul blond.

| davidpopescu123 a răspuns:

Nu nu trebuie sa ti-l decolorei daca nu ti la-i mai vopsit pana acum am o prietena care se vopseste de la 12 ani acum are 14 si ea se decoloreaza inainte sa se vopseasca pentru ca ea se vopseste des dar daca tu nu te-ai mai vopsit pana aum n-are rost sa te decolorezi

| iubi69 a răspuns:

Ce faci, mi-a? te distrezi?

| iubi69 a răspuns (pentru iubi69):

Adica MIO, nu mi-a, MIOARA