| florinasimi a întrebat:

Pot sa ma duc la solar daca am fost injectata la fata cu acid hialuronic?

1 răspuns:
| dianaparadisse a răspuns:

"De asemenea, dupa aceasta procedura veti evita machiajul si fumatul 12 ore, iar primele 3-4 zile veti prefera sa dormiti cu fata in sus.
Timp de 7-14 zile trebuie sa evitati temperaturile extreme, mersul la sauna si solar, tratamentele cosmetice sau laser, masajul, mezoterapia. Minimum 7 zile este recomandat sa evitati orice tratament stomatologic si alte variante de presiune sau suctiune (de exemplu sarutul, dupa operatiunea de marire a buzelor)"
http://doctor-dermatolog.ro/acid- ai multe informati aici
hialuronic-Bucuresti.html