| anonim_4396 a întrebat:

Poti face gimnastica in timpul menstruatiei?

11 răspunsuri:
| anamaria06 a răspuns:

Daca tu te simti bine poti face. fa exercitii mai usoare nu foarte complicate.

| blueangel99 a răspuns:

Da, chiar e recomandat. E bine şi sănătos. Dacă e cazul, organismul va spune singur când să te opreşti. Sau dacă nu prea te împaci cu ideea, poţi să faci, atunci, exerciţii uşoare, care să nu pună circulaţia sângelui prea mult în mişcare.

Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mișcarea fizică trebuie să fie moderată în această perioadă!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este chiar recomandat. Vei observa, daca faci regulat timp de mai multe luni, o scadere a fluxului si o ameliorare a durerilor menstruale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face,dar este de preferat sa fie miscari usoare,de o intensitate mult mai mica decat exercitiile pe care le faci in general. Exercitiile care necesita mult efort, pot duce la un flux mai abundent si chiar la dereglari menstruale(o spun din propria experienta), de aceea este bine sa fie evitate in aceasta perioada.Numai bine.

| AndraNicoleta a răspuns:

Poti face orice in timpul menstruatiei. Poti face si sex daca vrei laughing

| negru30 a răspuns:

Tu iti reglezi corpul - nu el pe tine

| PinkPanther a răspuns:

Daca nu ai dureri care te tin in pat si nu ai sangerari mari poti sa faci fara probleme.

| alwayswithyou a răspuns:

Bineinteles. Sa practici sport in timpul menstruatiei este foarte bine, deoarece nu vei mai simti acele dureri groaznice.